piątek, 19 czerwca 2015

6 błędów w olejowaniu włosów. Włosy Basi po systematycznym olejowaniu.

6 błędów w olejowaniu włosów. Włosy Basi po systematycznym olejowaniu.

Dzisiaj chciałabym zaprezentować Wam jaką przemianę przeszły włosy Basi po kilku miesięcznym olejowaniu. Zdjęcia wyraźnie pokazują poprawę kondycji, wygładzenie, zmniejszenie porowatości łuski włosa. Jedym słowem włosy wyraźnie zostały odżywione. Same zobaczcie.

Włosy przed rozpoczęciem systematycznego olejowania :


Włosy po kilku miesiącach systematycznego olejowania :


Ja osobiście regularnie olejuję włosy już od ponad roku. Również u siebie zauważam znaczną różnicę szczególnie w "posłuszności" włosów. Przestały się puszyć, nadmiernie wysuszać, rosną zdrowe. Zanim jednak opanowałam olejowanie, musiałam dojść z nim do wprawy.  

Błędy, które początkowo popełniałam były następujące : 

1. Zbyt duża ilość oleju - Na samym początku potrafiłam wylać na włosy pół buteleczki oliwy z oliwek. Włosy wręcz nią ociekały - później nie mogłam jej domyć. 1 łyżka stołowa oleju w zupełności wystarczy by naolejować wszystkie włosy!

2. Niedomywanie oleju - tutaj w dużej mierze pomogło mi nakładanie na naolejowane włosy odżywki i wstępne nią mycie (emuglowanie oleju) - następnie użycie szamponu. Nie mam już problemu z niedomytym olejem.

3. Po naolejowaniu włosów i umyciu ich szamponem nie nakładałam już niczego (żadnej odżywk ani maski) - w rezultacie włosy były suche i zbijały się w strąki. Teraz zawsze po olejowaniui szamponie nakładam maskę, którą spłukuje już samą wodą.

4. Olejowanie za wszelką cenę olejkiem rycynowym - który wysusza włosy oraz oliwą z oliwek -która moje włosy przyciemniała.

5. Zbyt długi czas trzymania oleju na głowie - Siedziałam z olejem pod czepkiem kilka godzin dziennie. Teraz olejuję włosy maks. na 1 godzinę, bo to jest czas optymalny dla moich, cienkich włosów. Zbyt długie przytrzymanie oleju także może skutkować przesuszeniem. Czasami zdarza m się olejować włosy na noc ale wtedy nie zakładam czepka.

6. Olejowanie skóry głowy / skalpu - Niektóre skalpy nie tolerują olejowania i reagują na nie wzmożonym wypadaniem włosów. Długi czas zajęło mi odkrycie, że i ja nie mogę nakładać oleju na skórę głowy. Odkąd tego nie robię, włosy wypadają w malutkich ilościach.

Nie powinnyśmy zrażać się do olejowania, jeśli na początku nam ono nie wychodzi lub nie możemy dobrać odpowiednich metod, bądź samego oleju. Powolutku, małymi kroczkami dojdziemy do wprawy z tym zabiegiem. Efekty są warte próbowania do skutku, naprawdę! Szczerze polecam, abyście nie zniechęcały się do olejowania włosów, jeśli kilka razy Wam ono nie wyszło.

Przydatne linki :

Olejujecie włosy? Czy też zdarzało Wam się popełniać jakieś błędy w olejowaniu?

73 komentarze:

  1. Świetny efekt! :) mam nadzieje, że moje włosy też przejdą taką metamorfozę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobre porady no i widoczny efekt :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Śliczne włosy, po olejowaniu mega! Systematycznie, to znaczy jak? Bo ja staram się olejować raz w tyg., resztę dni nakładam maski przeważnie. Na razie nie widzę zbytnio efektów... Powinnam to robić częściej? Myję włosy co 2 dni.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Systematycznie to 1-2 razy w tygodniu :) Spokojnie, efekty przyjdą.

      Usuń
  4. O niewiedniewiedzialam, ze oliwa przyciemnia;)

    OdpowiedzUsuń
  5. Przydatne rady :) Pierwsze olejowanie jeszcze przede mną...

    OdpowiedzUsuń
  6. Na prawdę piękne i bardzo fajnie urosły.
    Ja stosuję się do wszystkich rad, choć nadal czasem za dużo olejku nałożę, ale nie mam problemu z jego zmyciem. Jeśli o rycynowy chodzi, to tylko na końcówki, dodany do maski, nigdy sam - jest dla mnie za tłusty i za gęsty. Cieszę się, że oleje nie powodują u mnie wypadania, bo bym chyba się załamała - stosuję 2 oleje jako wcierki i nie wyobrażam sobie pielęgnacji bez tych kosmetyków ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U mnie powodują i to jeden z większych błędów jakie popełniałam na początku.

      Usuń
  7. Ale ładny efekt , muszę wrócić do olejowania :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Nigdy nie robiłam tego zabiegu, boje się że obciąży mi włosy, które i tak już są bardzo cienkie ze swojej natury :/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie obciąży, bo przecież zmyjesz to wszystko później szamponem - odżywi włosy.

      Usuń
  9. Wow. Ja teoretycznie olejuje włosy już rok, przy czym regularnie Od pół roku, a gdybym zestawiła zdjęcia przed i po nie byłoby aż tak dużej różnicy. Smutne to nieco :/ Ale włosy piękne! Co do błędów w olejowaniu - chyba również nie służy mi olejowanie skalpu.

    OdpowiedzUsuń
  10. Muszę się wziąć za pozadnie olejowanie włosów a ciągle nie mam siły na takie zabiegi :'(

    OdpowiedzUsuń
  11. Ja tez balam sie olejowania wlosow ale jak widzialam moje wloski postanowilam cos z nimi zrobic i o to efekt pozdrawiam i nie poddawjacie sie kochane wy tez mozecie miec zdrowe ,piekne wloski

    OdpowiedzUsuń
  12. Muszę wypróbować - moje włosy z dnia na dzień odmawiają posłuszeństwa. Efekt przedstawiony jest super :) P

    OdpowiedzUsuń
  13. Włoski przepiękne :) Ale podobają mi się zarówno przed jak i po olejowaniu ;) Dobre rady, z pewnością je zapamiętam! ;)

    OdpowiedzUsuń
  14. Różnica duża. Mi zdarza się czasem dać za dużo oleju :)

    OdpowiedzUsuń
  15. Fantastyczny post :) Ja też kiedyś olejowałam skórę głowy. Teraz już tego nie robię :)

    OdpowiedzUsuń
  16. Kochana Twój post spadł mi z nieba :) Wczoraj dostałam dwa olejki 100% (arganowy i baobabu) i miałam właśnie szukać informacji co i jak, a teraz już nie muszę bo wiem wszystko :)

    OdpowiedzUsuń
  17. Ja olejowanie uwielbiam, moje włosy również i sporo to im daje, chociaż na samym początku i ja miałam problemy jak nie nałożyłam po tym na włosy maski lub odżywki :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie, trzeba cierpliwości,ale wszystko da się opanować.

      Usuń
  18. Też nie mogę olejować skalpu :/ Na początku zraziło mnie to do olejowania, ale odkąd olejuje tylko długość jest dobrze :) Najlepiej służy im olejowanie na mokro, na 1 max 2 godziny :) Odpłacają się na prawdę pięknym blaskiem.

    OdpowiedzUsuń
  19. Oliwa z oliwek przyciemna ? Ja bym raczej posądziła o to olej rycynowy :D Piękna przemiana! :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Rycynowy też - po oliwie moje włosy były żółte.

      Usuń
  20. Równie staram sie olejowac włosy regularnie, i odkąd o nie dbam widzę poprawę. Nie jest to super efekt bo niestety robię to po łebkach,ale robię i to widac ;) u mnie najlepiej sprawdza sie oliwa z oliwek i olej lniany.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Olej lniany również bardzo lubię, lubię też arganowy i ryżowy - to faworyci.

      Usuń
  21. Ja jeszcze nie robię tych błędów, bo nie używam olejków :)
    Zapraszam do mnie na konkurs! klik!

    OdpowiedzUsuń
  22. Mam deja vu, jakbym to już czytała :) Ja, na szczęście, nigdy nie miałam problemów z olejowaniem :)

    OdpowiedzUsuń
  23. Włosy Basi są przepiękne! Moim błędem było nakładanie zbyt dużej ilości oleju, teraz z tym jest zdecydowanie lepiej :)

    OdpowiedzUsuń
  24. Świetnie prowadzisz bloga, posty są naprawdę przemyślane i cudownie napisane! + przepiękne zdjęcia. Jesteś wzorem do naśladowania wśród blogerek :)
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Mam prośbę, znalazłabyś trochę wolnego czasu do poklikania w linki do CHOIES w moim ostatnim poście? Bardzo mi zależy, ponieważ pragnę rozwijać bloga poprzez lepsze look'i co umożliwia mi CHOIES. Byłabym bardzo wdzięczna, po kliknięciu w każdy link trzeba poczekać 15 s na tej stronie, bo inaczej kliknięcie się nie liczy. Koniecznie napisz mi czym mogłabym się odwdzięczyć :)

    Mój blog

    POMOŻESZ?-Jeśli tak, to koniecznie napisz mi w komentarzu na moim blogu!

    OdpowiedzUsuń
  25. Przydatny post, właśnie zaczynam swoją przygodę z olejowaniem ;)

    OdpowiedzUsuń
  26. Nigdy nie olejowałam, a że mam tłuste włosy, to raczej tego robić nie będę. :) Zastanawia mnie tylko jedno:
    "Czasami zdarza m się olejować włosy na noc ale wtedy nie zakładam czepka."
    Nie miałaś problemu z brudną pościelą?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie, bo wtedy używam suchszych olei, typu arganowy, który wnika we włosy i pościeli wcale nie plami, bo nie jest tłusty. Robię to też wtedy na suche włosy.

      Usuń
  27. ja tez kiedys dawałam za duzo oleju i za długo go trzymałam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U mnie za długie olejowanie kończyło się przesuszeniem włosów.

      Usuń
  28. Zbyt duża ilość oleju - skąd ja to znam :D

    OdpowiedzUsuń
  29. Fajny blog :) Ja o swoje włoski dbam poprzez regularne i zdrowe jedzenie, nie za dużo za to często i zdrowo! :) Do tego ostatnio brałam też prze miesiąc biosilicę max (zależało mi na preparacie/suplemencie , który ma najwięcej skrzypu, pokrzywy i innych witamin) ;) Po takim połączeniu moje włoski dzisiaj sa w bardzo dobrej kondycji, tez myślę o założeniu bloga.. :))

    OdpowiedzUsuń
  30. Bardzo przydatne porady :) a efekt na włosach bardzo widoczny. Ja ostatnio zaniedbałam olejowanie, a moje włosy bardzo się polubiły i to właśnie z oliwą z oliwek :)

    OdpowiedzUsuń
  31. Ja bardzo często olejuję włosy ostatnimi czasy. Dotychczas tylko raz niedomylam oleju, ale była to czarnuszka na parafinie, więc nie miało to sensu bytu u mnie :D Pani na zdjęcia rezultaty ma niesamowite, w ogóle przestały się włosy strączkować i nie wyglądają na wysuszone:)

    OdpowiedzUsuń
  32. Przydatne rady i linki do innych postów, koniecznie muszę je przeczytać i w końcu zrobić coś z moimi włosami, bo są w strasznym stanie.
    teoriakobiety.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  33. moje włosy niezbyt lubią olejowanie ale tak łatwo im nie odpuszczę :D

    OdpowiedzUsuń
  34. Takie pogrubione, wzmocnione włosy po olejowaniu są super, ale mi mimo to bardziej chyba podoba się ten naturalny efekt cienkich piór. Takie też by mnie uszczęśliwiły. Jestem wyjątkiem ? :)

    OdpowiedzUsuń
  35. Czy olejowanie można zastosować do przetluszczajacych się włosów?
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Można a nawet jest ono zalecane jeśli nadmierne wydzielanie serum jest skutkiem traktowania skóry głowy zbyt agresywnymi kosmetykami.
      Możesz nakładać olej na skórę głowy tylko musisz obserwować czy nie spowoduje to wypadania włosów jesli nie to może zahamować wydzielanie serum
      Możesz nakładać olej na włosy od ucha w dół, aby odżywić je "po długości" nie działając w ogóle na skalp
      Oraz możesz nakładać je na same końce przed i po myciu głowy :)
      Na pewno nie rezygnuj w ogóle z olejowania, moim zdaniem to podstawa pielęgnacji i bez nich jak bez przysłowiowej ręki :)
      Spokojnie znajdziesz pewnie swoją "długość" do olejowania tylko nie zrażaj się:)
      Pozdrawiam ;)

      Usuń
    2. Można a nawet jest ono zalecane jeśli nadmierne wydzielanie serum jest skutkiem traktowania skóry głowy zbyt agresywnymi kosmetykami.
      Możesz nakładać olej na skórę głowy tylko musisz obserwować czy nie spowoduje to wypadania włosów jesli nie to może zahamować wydzielanie serum
      Możesz nakładać olej na włosy od ucha w dół, aby odżywić je "po długości" nie działając w ogóle na skalp
      Oraz możesz nakładać je na same końce przed i po myciu głowy :)
      Na pewno nie rezygnuj w ogóle z olejowania, moim zdaniem to podstawa pielęgnacji i bez nich jak bez przysłowiowej ręki :)
      Spokojnie znajdziesz pewnie swoją "długość" do olejowania tylko nie zrażaj się:)
      Pozdrawiam ;)

      Usuń
  36. Nie wiem jakim cudem nie widziałam wcześniej tego postu.
    Popełniałam i chyba nadal zdarza mi się popełniać nie jeden z opisanych przez Ciebie błędów :/
    Kiedyś się naumiem robić to dobrze ;)

    OdpowiedzUsuń
  37. Super, ja się poddałam :(

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz. Z miłą chęcią zajrzę również do Was!
Jeśli obserwujesz mój blog-poinformuj mnie o tym, na pewno się odwdzięczę.
Serdecznie pozdrawiam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...