niedziela, 11 marca 2018

Olej z wiesiołka - idealny przepis na zdrową skórę, włosy i paznokcie. Właściwości kosmetyczne i lecznicze oleju z wiesiołka

Olej z wiesiołka - idealny przepis na zdrową skórę, włosy i paznokcie. 
Właściwości kosmetyczne i lecznicze oleju z wiesiołka

 
W czasie, gdy byłam w ciąży, mogłam spokojnie zapomnieć o jakichkolwiek problemach z cerą i włosami. Wyglądały idealnie. Niestety po ciąży szybko zaczęły się zmieniać i na przykład znowu przypomniałam sobie co to znaczy trądzik. Przez zupełny przypadek sięgnęłam po naturalną receptę - olej z wiesiołka. W sumie między innymi dlatego, że leczę się na nadciśnienie tętnicze a olej ten ma właściwości obniżające ciśnienie krwi. Przy okazji więc odkryłam dodatkowe, urodowe właściwości oleju z wiesiołka :)


Olej z wiesiołka suplementuję już jakiś czas. Na początku w formie żelatynowych kapsułek z zawartością 82,7 % oleju z nasion wiesiołka tłoczonego na zimno , później w formie 100 % oleju do picia. Suplementuję olej z wiesiołka Oleofarm.  


Przyznam szczerze, że wygodniejszą dla mnie formą były kapsułki - częściej o nich pamiętałam i łatwiej było mi utrzymać regularność ich przyjmowania. W postaci oleju do spożywania wiesiołek nie smakuje jakoś szczególnie inaczej, jak inne oleje - nie ma charakterystycznego smaku ani zapachu.

Przy regularnej suplementacji bardzo szybko zaczęłam zauważać pozytywny wpływ na mój wygląd oraz samopoczucie, stąd też dzisiaj chcę Wam napisać o tym parę słów.


Olej z nasion wiesiołka charakteryzuje się wysoką zawartością tłuszczów wielonienasyconych, do których nalezą kwasy omega-6. Kwasami z rodziny omega-6 są: kwas linolowy (LA) oraz kwas gamma-linolenowy (GLA) zawarte w oleju z wiesiołka. Kwas linolowy pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 10 g LA dziennie. Witamina E pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

Zastosowanie oleju z wiesiołka : preparat polecany jest dla dzieci powyżej 6-go roku życia i osób dorosłych w celu uzupełniania codziennej diety w kwasy omega-6: kwas linolowy i kwas gamma-linolenowy.


Olej z wiesiołka przede wszystkim świetnie działa na cerę - podczas suplementacji nie ma nawet mowy o niedoskonałościach, trądziku czy czymkolwiek innym. Cera jest idealna, nie sprawia żadnych problemów. Olej z wiesiołka ma również dobroczynne działanie na skórę - polecany jest osobom cierpiącym na łuszczycę, atopowe zapalenie skóry czy egzemę. Dzięki regularnej suplementacji skóra nie jest wysuszona i staje się bardziej elastyczna. Olej z wiesiołka ma także dobry wpływ na włosy i paznokcie. Jest źródłem witaminy E, cynku, selenu, magnezu i wapnia. Olejem z wiesiołka można włosy również naolejować - olej łatwo wypłukuje się, nie jest nadmiernie tłusty.

Kolejną zauważalną przeze mnie właściwością oleju z wiesiołka jest redukcja napięcia nerwowego. Przy regularnej suplementacji jestem mniej nerwowa, mniej zestresowana - pomimo iż nie mam zbyt łatwego czasu w moim życiu (małe dziecko, nadmiar nowych obowiązków).


Jak już wspomniałam na początku, olej z wiesiołka ma właściwości obniżające ciśnienie krwi, a ponadto zmniejsza zawartość złego cholesterolu w organiźmie,  przez co ma pozytywny wpływ na układ krążenia. Olej ten posiada również właściwości antynowotworowe, poprawia ogólną odporność organizmu, pamięć oraz zwiększa koncentrację. Polecany jest szczególnie w momentach intensywnej pracy umysłowej.

Olej z wiesiołka łagodzi bóle i zapalenia stawów, bóle reumatyczne, bóle brzucha a nawet bóle menstruacyjne. Pozytywnie wpływa na funkcjonowanie wątroby. 

Jednym z dodatkowych, bardzo fajnych właściwości oleju z wiesiołka jest wsparcie procesu odchudzania :) Głównie przez przyspieszenie procesu trawienia i pomoc w redukcji tkanki tłuszczowej. Olej ten zapobiega magazynowaniu się tłuszczów, ułatwia ich spalanie, a także pomaga usunąć toksyny z organizmu.


Taki niepozorny olej z wiesiołka to bardzo przyjemny, drogocenny suplement, który korzystnie wpływa właściwie na wszelkie możliwe aspekty zdrowotne i urodowe :) Warto się z nim zaprzyjaźnić, bo naprawdę szybko zauważyć można różnicę, szczególnie w kwestii wyglądu zewnętrznego cery, włosów czy paznokci. Dodatkowe "profity" zdrowotne są jednak według mnie jeszcze bardziej pożądane. Należy jednak pamiętać, by oleju z wiesiołka nie stosować przez okres dłuższy niż rok, a chorzy na epilepsję powinni zupełnie go unikać.

 
Znacie olej z wiesiołka? Suplementujecie go?

2 komentarze:

Dziękuję za każdy komentarz. Z miłą chęcią zajrzę również do Was!
Jeśli obserwujesz mój blog-poinformuj mnie o tym, na pewno się odwdzięczę.
Serdecznie pozdrawiam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...