Strony

niedziela, 3 kwietnia 2016

Skwalan z oliwek i jego zastosowanie w pielęgnacji cery oraz włosów

 Skwalan z oliwek i jego zastosowanie w pielęgnacji cery oraz włosów


Skwalan z oliwek to półprodukt kosmetyczny, powstający na bazie oleju z oliwek. Skwalan jest bezbarwną cieczą, oleistą i bezzapachową. Ma bardzo lekką konsystencję, dzięki czemu szybko się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu. Skwalan jest bardzo wydajny, dzięki swojej konsystencji. 

Cena : 17 zł
Pojemność : 20 ml
Dostępność : www.esent.pl



Co obiecuje producent? :
Surowiec w 100% otrzymywany z oliwy z oliwek. Skwalan - wyjątkowy olej jest składnikiem ludzkiego sebum, ochronnej warstwy tłuszczowej naszej skóry. Zalecany do pielęgnacji skóry suchej, odwodnionej, delikatnej, wrażliwej, alergicznej. Olej jest bardzo lekki, po aplikacji szybko się wchłania i nie pozostawia uczucia tłustości tylko nawilżenia i wygładzenia. Uzupełnia braki w warstwie lipidowej naskórka. 
Olej nie powoduje  podrażnień, nie powoduje alergii, nie jest toksyczny. Skwalan naturalnie występuje w naszej skórze, jest składnikiem ludzkiego sebum (ochronnej warstwy tłuszczowej) w ilości do 10%. Skwalan charakteryzuje się silnymi właściwościami nawilżającymi i regeneracyjnymi - uszczelnia, odbudowuje płaszcz lipidowy, przedłuża działanie antyoksydantów - witaminy E, A czy koenzymu Q10. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość skwalanu w skórze. Skwalan to antyoksydant, chroniący struktury skóry przed utlenianiem i wolnymi rodnikami.


Skwalan z oliwy z oliwek zalecany jest do stosowania w kosmetykach:
* dla cery dojrzałej    
* do pielęgnacji cery trądzikowej (redukuje przebarwienia, blizny potrądzikowe)
* nawilżających
* do pielęgnacji skóry podrażnionej, po opalaniu
* dla osób o skłonnościach alergicznych
* do pielęgnacji skóry atopowej i z egzemą
* do pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu, ust czy też przesuszonej skóry dłoni
 
Zalecane stężenie w kosmetykach 5-100% ( można go stosować bezpośrednio na skórę ). Świetnie sprawdza się jako dodatek do gotowych kremów i mleczek. w przypadku cery bardzo suchej może być dodawany do płynów do kąpieli, bądź żeli pod prysznic. Skwalan może być stosowany codziennie na twarz w tym na delikatne miejsca wokół oczu, szyję, a także na spierzchnięte ręce oraz wszędzie tam tam, gdzie twoja skóra potrzebuje rewitalizacji.


Jak ja wykorzystuję skwalan z oliwek? Moja opinia o tym półprodukcie :

TWARZ - Skwalan od prawie dwóch miesięcy służy mi do pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu. Bardzo dobrze - rewelacyjnie wręcz nawilża skórę. Sprawia, że jest ona elastyczna i nawilżona przez długie godziny. Skwalan całkiem fajnie sprawdza się również pod podkładem, nie powoduje świecenia się cery, nie roluje podkładu, sprawia, że makijaż dłużej utrzymuje swoją świeżość. Skwalan nie zapycha! I tutaj uwaga : posiadaczki cer tłustych muszą być ostrożne - ja mam cerę mieszaną, tłustą w strefie T i omijam okolice nosa nakładając skwalan. Z działania tego półproduktu zadowolone będą szczególnie cery suche.

WŁOSY - Skwalan z oliwek można również stosować do olejowania włosów. Dozownik buteleczki ma wprawdzie mały otwór,ale jak się postaramy, to wydobędziemy odpowiednią ilość produktu. Ma to swoje plusy. Możemy stosować go także w celu mini-olejowania - nakładamy malutką ilość skwalanu na dłoń i rozcieramy na suchych włosach, podobnie jak silikonowe serum. Uzyskamy w ten sposób niesamowity połysk włosów. Skwalan z oliwek możemy dodawać również do każdej maski, aby wzbogacić ją o emolientowe działanie. 

ZAPACH - Skwalan z oliwek nałożony na skórę przed użyciem perfum, rewelacyjnie przedłuża ich trwałość. Możecie użyć nawet najsłabszych perfum, a zapach ich w połączeniu ze skwalanem stanie się wyczuwalny przez wiele godzin.


Podsumowując : Skwalan z oliwek jest półproduktem o tak wszechstronnym zastosowaniu, że nie sposób go nie polecić. Bardzo wydajny i bogaty w drogocenne właściwości olej, powinien zagościć na Waszej toaletce. Szczerze polecam!

Stosowałyście skwalan z oliwek? Znacie jakieś inne jego  zastosowanie? 
Zainteresował Was?

12 komentarzy:

  1. Pierwsze słyszę o czymś takim. Muszę go wypróbować.

    OdpowiedzUsuń
  2. Takie malutkie a tyle ma dobroci w sobie :D Można go kupić tylko przez internet czy znajdę go może jeszcze gdzieś stacjonarnie?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ciężko powiedzieć. Można go dostać w sklepie z półproduktami.

      Usuń
  3. Fajnie, że nie pozostawia tłustej poświaty. To mi zawsze przeszkadza bo mogłabym coś używać do szkoły, ale z tłustymi przecież nie pójdę włosami ;)
    Mój blog ♥ Serdecznie zapraszam !

    OdpowiedzUsuń
  4. Chętnie przetestowałabym go na buzi :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Nigdy nie używałam skwalanu,ale moje włosy lubią oliwę więc to też powinny polubić :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Moja przyjaciółka ma bardzo suchą cerę polece jej ;)

    OdpowiedzUsuń
  7. Moja cera chętnie się z nim pozna ;)

    OdpowiedzUsuń
  8. Niestety zmagam się z trądzikiem i boję się eksperymentować z twarzą :(

    OdpowiedzUsuń
  9. Ciekawy. Kiedyś pewnie się skuszę :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz. Z miłą chęcią zajrzę również do Was!
Jeśli obserwujesz mój blog-poinformuj mnie o tym, na pewno się odwdzięczę.
Serdecznie pozdrawiam!