Strony

wtorek, 29 września 2015

Optima PLUS - Naturalny błonnik owsiany z prebiotykiem - suplement diety

 Optima PLUS - Błonnik pokarmowy z prebiotykiem Suplement diety
- opinia o produkcie 



Naturalny błonnik owsiany z prebiotykiem firmy Optima PLUS zamknięty jest w papierowym kartoniku i foliowym woreczku. Błonnik przypomina wyglądem żółty proszek lub zmielone zboże. Nie posiada zapachu. Suplementuję go najczęściej w taki sposób, że dodaję jedną, czubatą łyżeczkę do jogurtu naturalnego lub rozpuszczam błonnik we wrzącej wodzie i dodaję do niego mleko. Taką zawiesinę wypijam, następnie obficie popijam wodą. Błonnik suplementuję od ponad miesiąca - w miarę regularnie. Czasami zdarzy mi się zapomnieć, ale są to wyjątki. 


Cena : 18,50 zł
Pojemność : 220 g
Dostępność : Optima PLUS

Co obiecuje producent? :
Składniki aktywne :  Mikronizowane włókno owsiane oraz Inulina (prebiotyk) – sprzyja rozwojowi korzystnych bakterii jelitowych.


Jak stosować błonnik ? : Dawkowanie rozpocząć od 1 łyżeczki błonnika dodanej np. do jogurtu, musli, koktajlu. Dawkę zwiększać stopniowo do uzyskania oczekiwanego rezultatu. Błonnik można stosować do zagęszczania zup i sosów. Nie przekraczać dawki 30 g (9 łyżeczek) dziennie. Podczas stosowania błonnika należy wypijać ok. 2 l płynów dziennie. Zapewnić 2-godzinną przerwę między zażywaniem leków a stosowaniem błonnika (błonnik może zmniejszać skuteczność niektórych leków)


Po co suplementować błonnik?
Błonnik suplementuje się, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego, usprawnić wydalanie niestrawionych resztek jedzenia, wspomóc utrzymanie prawidłowej wagi. Jest kilka zasad, o których warto pamiętać przy zażywaniu błonnika.

Po pierwsze, stosowanie należy rozpocząć od mniejszej dawki. W przypadku błonników Optima PLUS oznacza to 1 łyżeczkę preparatu. W zależności od indywidualnych potrzeb tę ilość można stopniowo zwiększać. Nie należy jednak przekraczać dziennej dawki 9 łyżeczek.

Po drugie, błonnika nie należy spożywać samego, na sucho. Jest on dodatkiem do jogurtu, musli, koktajli mlecznych. Może być użyty do zagęszczania zup i sosów. Błonnik wymieszany z mąką może posłużyć do przygotowania ciasta do domowych wypieków, a także na naleśniki, czy racuchy.

Po trzecie, przy zażywaniu błonnika należy dużo pić. Rekomendowana ilość to 2l płynów dziennie, ale zależy ona od indywidualnych potrzeb – masy ciała, pory roku.


Jeśli suplementuje się zbyt dużą ilość błonnika (większą od maksymalnie zalecanych 9 łyżeczek dziennie), a przy tym pije zbyt mało płynów, istnieje ryzyko, że efekt stosowania będzie odwrotny do zamierzonego – zamiast usprawnić pracę przewodu pokarmowego, zafundujemy sobie zaparcia.
O czym jeszcze pamiętać? Że suplementowanie błonnika może zmniejszyć wchłanianie niektórych leków z przewodu pokarmowego. Warto zachować ok. 2-godzinną przerwę między spożyciem napoju albo jedzenia z dodatkiem błonnika a zażyciem lekarstw.


Po miesięcznym stosowaniu błonnika efekty, jakie się u mnie pojawiły to :
+ zdecydowanie mniejsze chęci na podjadanie między posiłkami,
+ zmniejszony apetyt,
+ zmniejszone zapotrzebowanie na słodycze,
+ częstsze uczucie sytości po spożywaniu mniejszej ilości pokarmów niż zwykle.

Jeżeli chodzi o wagę, nie mogę tutaj jednoznacznie określić różnicy, względem czasu, gdy błonnika nie suplementowałam, ponieważ we wrześniu zwiększyłam nieco aktywność fizyczną i staram się regularnie ćwiczyć. Redukcja wagi jest więc składową sportu i diety. Co do diet, ciężko mi jakąkolwiek przebrnąć, stąd też z reguły po prostu staram się spożywać mniejsze,ale regularne posiłki - a błonnik jest mi w tym względzie bardzo pomocny.

Błonnik to suplement diety wprowadzany stopniowo do pożywienia. Stopniowo można też zwiększać jego dawkę. Nigdy nie należy spożywać go bez zmieszania z innym produktem, zawsze jako dodatek np. do płatków śniadaniowych lub jogurtu. Dużą zaletą błonnika jest także hamowanie rozwoju bakterii E.coli i Salmonelli - w mojej pracy jestem niestety często narażona na tą pierwszą.
Błonnik ma właściwości usprawniające przewód pokarmowy. Korzystnie wpływa na cały nasz organizm, chroni przed nowotworami, pomaga w zachowaniu szczupłej sylwetki. Wchłaniając wodę, pęcznieje i wypełnia żołądek, dzięki czemu zmniejsza uczucie głodu i pomaga w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Warto więc zaopatrzyć się w takie opakowanie. Nawet nie wierząc w magię suplementów, błonnik to naturalny produkt i nie zaszkodzi. Polecam - warto włączyć go do swojej diety.



Więcej informacji uzyskacie na stronie producenta :
oraz na fanpage'u :

Używacie błonnika pokarmowego?

17 komentarzy:

  1. Nie stosowałam nigdy samodzielnie błonnika ; )

    OdpowiedzUsuń
  2. Dużo suplementów przyjmujesz, jak się w tym nie gubisz? :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Błonnik to w zasadzie do jedzenia dodaję a na włosy przyjmuję po śniadaniu. Zawsze ppojedyńcze.

      Usuń
  3. Czasem dodaję blonnik do jogurtu, jak mi się przypomni

    OdpowiedzUsuń
  4. fajny, ale myślę, że jest teraz sporo produktów które tego błonnika zawierają sporo :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Postanowiłam właśnie trochę zrzucić, więc chętnie taki błonnik przygarnę :)

    Buziaki :*

    OdpowiedzUsuń
  6. Ciekawy, wczesniej o nim nie slyszalam.

    OdpowiedzUsuń
  7. Tak samo stosuje błonnik owsiany, tyle, że firmy Gal. Co zauważyłam? Przede wszystkim schudłam 4 kg bez stosowania żadnej diety - jem normalnie :) Odwiedzam wc regularnie :) Nie mam zaparć. Wsypuję błonnik do małego kubka jogurtu i zjadam :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz. Z miłą chęcią zajrzę również do Was!
Jeśli obserwujesz mój blog-poinformuj mnie o tym, na pewno się odwdzięczę.
Serdecznie pozdrawiam!