środa, 4 kwietnia 2018

Mario Ludwig - "Architekci natury" - UWAGA KONKURS ! Trzy egzemplarze książki do wygrania

Mario Ludwig - "Architekci natury"
- UWAGA KONKURS ! Trzy egzemplarze książki do wygrania


W dzisiejszym poście chciałabym przedstawić Wam oraz nieco przybliżyć nowość książkową : "Architekci natury" autorem której jest Mario Ludwig oraz zaprosić Was na konkurs, ponieważ mam trzy takie książeczki do rozdania.


Ta książka sprawi, że na zwykłe mrowisko spojrzysz jak na najwspanialsze dzieło sztuki. Czy wiesz, że Wielki Mur Chiński to nie jedyny obiekt widziany z kosmosu? Drugim jest Wielka Rafa Koralowa, wzniesiona przez biliony małych koralowców. Okazuje się, że zwierzęta też kopią, murują, sklejają, zszywają i splatają. Bez użycia jakichkolwiek narzędzi tworzą niesamowite budowle: kawalerki, napowietrzne pałace, podziemne metropolie, potężne drapacze chmur, więzienia, kampery. 


To nie wszystko… Tworzą też meble. Orangutany budują w koronach drzew niebywale wytrzymałe łóżka, które są w stanie utrzymać te prawie 100 -kilogramowe ssaki. I robią to prawie codziennie. Zwierzęta budowniczowie są inspiracją dla wielu pokoleń architektów. Nawet klimatyzacja nowoczesnych wieżowców wzorowana jest na pomyśle wykorzystywanym w wieżach afrykańskiego termita. Książki Dr Mario Ludwiga, niemieckiego przyrodnika celebryty czyta się tak dobrze, jak słucha głosu Krystyny Czubówny.


"Architekci natury" to książka z gatunku literatury faktu. Przedstawia miliony przyrodniczych ciekawostek, przenosi nas w świat natury, który jest pełen fascynujących i perfekcyjnych rozwiązań. Z tej książki dowiecie się sporo o przyrodzie i zwierzętach. Poznacie mechanizmy tworzenia dziupli i gniazd przez ptaki, dowiecie się jak bobry budują swe tamy oraz co dzieje się w najodleglejszych głębinach oceanów. Przyjrzycie się również owadom i zobaczycie, że wszystko co robią, jest ściśle zaplanowane, posiada swoją hierarchię oraz kolejność działań. 


Poszerzycie swoją wiedzę o wiele wątków, o których nie uczono na lekcjach biologii czy przyrody. Same ciekawe i fascynujące rzeczy. Książka ta uzmysłowi Wam, że w swej prostocie natura jest perfekcyjna w każdym calu.


Książka  napisana została w lekkim, łatwo czytającym się stylu. Warto ją poznać, choćby ze względu na to, że poszerza naszą wiedzę o naprawdę ciekawe informacje.  Prawdziwy geniusz tkwi w naturze ...

Wydawnictwo Znak
Oprawa: twarda
Liczba stron: 320
Cena : 39,90 zł
Premiera: 4 kwietnia 2018


Teraz czas na konkurs :) Koszt wysyłki nagrody do Zwycięzcy pokrywa Wydawnictwo Znak. Jeśli macie ochotę zgarnąć tą książeczkę dla siebie, dodajcie komentarz pod tym postem o poniższej treści :

1. Obserwuję blog jako ...
2. Lubię Wydawnictwo Znak jako ...
3. Najbardziej interesuje mnie jak powstaje domek zwierzątka o nazwie ... ? 

Obserwacje i polubienia nie są oczywiście warunkiem koniecznym, ale będzie mi miło, jeśli zechcenie spełnić dwa pierwsze punkty :) 

Serdecznie zapraszam!

--- WYGRYWAJĄ 3 OSOBY ---

- Zgłoszenia przyjmowane są do 14.04.2018.
WYNIKI OGŁOSZĘ 15.04.2018 r.

20 komentarzy:

 1. Ostatnimi czasy nie mamy ani chwili na czytanie, nie mniej pozycja jest bardzo ciekawa - kochamy wszystkie żyjątka. Pozostawimy konkurs osobom, które będą miały czas zrobić użytek z tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywiście biorę udział bo książka bardzo mnie zainteresowałą.
  1. Obserwuję blog jako Żaneta Serocka
  2. Lubię Wydawnictwo Znak jako Żaneta Serocka
  3. Najbardziej interesuje mnie jak powstaje domek zwierzątka o ogrodnik brunatny- to ptak.

  OdpowiedzUsuń
 3. 1. Obserwuję blog jako ... Pauli Gka
  2. Lubię Wydawnictwo Znak jako ... @dzikuska
  3. Najbardziej interesuje mnie jak powstaje domek zwierzątka o nazwie Chciałabym poczytać o mrowisku, całej strukturze, hierarchii itd. :) Ale łóżka orangutanów też mnie niebywale zaciekawiły! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Obserwuję blog jako ...Joanna Hb
  2. Lubię Wydawnictwo Znak jako ...Joanna Ewelina Hebl
  3. Najbardziej interesuje mnie jak powstaje domek zwierzątka o nazwie ..surokatka :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Edit.Miało być surykatka :-D

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Obserwuję blog jako Elżbieta Świtulska
  2. Lubię Wydawnictwo Znak jako Elżbieta Świtulska
  3. Najbardziej interesuje mnie jak powstaje domek zwierzątka o nazwie niedźwiedź.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawa książka :) Świat, który Nas otacza kryje w sobie tyle tajemnic... o wielu sprawach nie mamy jeszcze pojęcia

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Obserwuję blog jako Kasia Kot
  2. Lubię Wydawnictwo Znak jako Katarzyna Drapacz
  3. Najbardziej interesuje mnie jak powstaje domek leniwców :)

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Obserwuję blog jako ...Gosia
  2. Lubię Wydawnictwo Znak jako ... Gosia Stępień
  3. Najbardziej interesuje mnie jak powstaje domek zwierzątka o nazwie... kret! Tajemnicze i kręte tunele, to musi być ciekawy labirynt :)

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Obserwuję blog jako Marcin Wojciech
  2. Lubię Wydawnictwo Znak jako Marcin Kannenberg
  3. Od zawsze fascynowały mnie ptaki. Pamiętam jakby to było wczoraj jak na wycieczce klasowej z paniami przedszkolankami szukaliśmy zdmuchniętych z drzew przez wiatr i leżących na ziemi ptasich gniazd, z których to tworzyliśmy później w klasie istną wystawę, z której wszyscy jak jeden z nas byliśmy dumni. Już wtedy fascynowało mnie to w jaki sposób maleńkie - często nieprzekraczające kilkudziesięciu gramów wagi ptaszki są w stanie wykonać konstrukcje utrzymujące i zapewniające bezpieczeństwo najpierw samiczce znoszącej jajka, później samiczce je wysiadującej a na koniec rosnącym w oka mgnieniu pisklętom. Ptasi geniusz w sprawnym łączeniu ze sobą suchych źdźbeł trawy, przeplatanych tu i ówdzie znalezionymi naprędce gęsimi piórkami już chłopcu, który ledwo wyrósł od ziemi wydawał się niepojęty. I właśnie o ptasich konstrukcjach - gniazdach chciałbym szczególnie przeczytać, bo uważam że nie ma niczego piękniejszego od możliwości podziwiania zapału z jakim zwierzęta maleńkie ciałkiem przenoszą przedmioty nierzadko kilkakrotnie cięższe niż same ważą tylko po to by zapewnić trwałość swojemu lokum. Mam to szczęście że mieszkam na wsi i rokrocznie mogę podziwiać stada jaskółek dymówek kłębiących się nad moją głową i ich 18 (stan na 2017 rok) gniazd, z których każde różni się od pozostałych. Najbardziej interesuje mnie jak powstaje domek zwierzątka o nazwie Jerzyk Zwyczajny (jaskółka) bo w temacie dymówek jestem obcykany. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Obserwuję blog jako Edyta Chmura
  2. Lubię Wydawnictwo Znak jako Edyta Chmura
  3. Najbardziej interesuje mnie jak powstaje domek zwierzątka o nazwie remiz. Wiem, że ptaki te słyną z budowy wiszących gniazd, ale jak mocują je do gałązki i z czego są wykonane, to nie wiem. I czy zawsze wracają do tego samego gniazda tak jak bociany, czy w każdym sezonie lęgowym muszą zaczynać budowę od podstaw? Prezencję to to mieszkanko ma! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Obserwuję blog jako Julia Annab
  2. Lubię Wydawnictwo Znak jako Julia Annab
  3. Najbardziej interesuje mnie jak powstaje domek zwierzątka o nazwie szerszeń, a także pszczoła i osa, a to z tego powodu, że kilka lat temu musieliśmy wzywać straż pożarną, aby usunęła gniazdo szerszeni z naszej szopy (i teraz każdego lata się boimy widząc pojedyncze szerszenie koło domu czy zabudowań gospodarskich), a w zeszłym roku pszczoły usiłowały nam się zadomowić w przewodzie kominowym, ale udało się je odstraszyć dzięki wiatrakowi.

  OdpowiedzUsuń
 13. 1.Obserwuję blog jako Małgorzata Kubach
  2.Lubię Wydawnictwo Znak jako Małgorzata Kub
  3.Najbardziej interesuje mnie jak powstaje domek zwierzątka o nazwie raniuszek zwyczajny. Zastanawia mnie bowiem jak w tak malutkim ptasim móżdżku mieści się tak dalece rozwinięta inteligencja, która umożliwia ptakowi łączenie z sobą mchu, gałązek, pajęczyn w misternie wykonaną kulę - gniazdo. Musiałam trochę poszperać by podpatrzeć zdjęcia tych misternych konstrukcji i dowiedziałam się też że ptaki te na równi z ludźmi niemal wykorzystują pewien rodzaj kłódki/zatrzasku który pozwala im stale powiększać swoje włości w miarę jak pisklęta powiększają swoje gabaryty. :)W dodatku te ptaszki to swoiści mistrzowie igły którzy swoje budowle scalają niczym wprawna ręka szwaczki. ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Obserwuję blog jako Joanna Katarzyna
  2. Lubię Wydawnictwo Znak jako Joanna Katarzyna
  3. Najbardziej interesuje mnie jak powstaje domek zwierzątka o nazwie pająk. Chciałabym szerzej poznać tajemnicę tkania pajęczych sieci. Ja wiem, że nie każdy lubi pająki, ale jestem pewna że możliwości podziwiania misternie utkanej pajęczej sieci skąpanej w porannej rosie nikt sobie nie odmówi. Nie powiedziałabym, że lubię pająki bo gdyby ktoś położył mi takowego na ramieniu chyba zeszłabym na zawał. Ale pajęczyna to co innego. Moim zdaniem wielu współczesnych kreatorów mody wzoruje się na pajęczej pracy i zapożycza z niej wiele elementów do swoich kolekcji. Z przyjemnością zgłębię swoją wiedzę o pająkach i ich pracy, bo skoro owady cieszące się raczej wątpliwą sympatią potrafią stworzyć takie arcydzieła, to ja czuję się bardzo zaintrygowana tą tematyką.

  OdpowiedzUsuń
 15. Obserwuję bloga jako Irena Irena
  Najbardziej interesuje mnie jak powstaje domek zwierzątka o nazwie wiewiórka, bo ja coś czuję podskórnie że one tylko z pozoru wyglądają na sympatyczne a tak naprawdę przeganiają z dziupli których są "właścicielkami" ich pierwotnych twórców i zwierzęta które musiały się sporo napocić by takową dziuplę wykonać. Nie chce mi się wierzyć że te rudzielce swoimi malutkimi łapkami są w stanie wykonać dziuplę w drzewie. Bo niby jak. No chyba że o czymś nie wiem i one rzeczywiście skrywają drugie oblicze. :) Naprawdę chcę się dowiedzieć jak powstają ich domki i z kim te zwierzątka rywalizują o schronienie, z kim tę walkę najczęściej przegrywają a z kim udaje im się wygrać tę nierówną batalię. Chcę się też dowiedzieć czy obierając sobie jakąś dziuplę za cel od razu wiedzą gdzie rozlokują swoje spiżarnie, czy to raczej wychodzi w praniu i gdzie padnie na ziemię orzech tam spiżarenka. :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Obserwuję blog jako Dorota B
  2. Lubię Wydawnictwo Znak jako Dorota Agata
  3. Najbardziej interesuje mnie jak powstaje domek zwierzątka o nazwie chomik europejski, ponieważ mamy w domu chomiki dżungarskie, które mogą co najwyżej zakopać się w trocinach, albo wejść do kupionych w sklepie zoologicznym domków i okryć się specjalną kołderką - za to dzikie chomiki w swoim środowisku naturalnym budują skomplikowane nory pod ziemią, które mnie bardzo intrygują :)

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Obserwuję blog jako Ada Frąckowiak.
  2. Lubię Wydawnictwo Znak jako Ada Frąckowiak
  3. Najbardziej interesuje mnie jak powstaje domek zwierzątka o nazwie bóbr. Bobry to świetni budownicy, robią tamy i jestem ciekawa jak od postaw powstają domy, w których one mieszkają. :)

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Obserwuję blog jako Bronisław B
  2. Lubię Wydawnictwo Znak jako Bronislaw Be
  3. Najbardziej interesuje mnie jak powstaje domek zwierzątka o nazwie pająk, który plecie piękne, misterne, idealne sieci, pozornie delikatne, a jednak bardzo wytrzymałe.

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Obserwuję blog jako Melisa Anonim
  2. Lubię Wydawnictwo Znak jako Małgorzata Bula (planuję nawet na dniach zakupy na stronie internetowej Znaku ;) )
  3. Najbardziej interesuje mnie, jak powstaje domek zwierzątka o nazwie bóbr, bo po opisie widzę, że z tej książki dowiem się tego na pewno, a sama nigdy nie widziałam na żywo bobrów ani ich budowli, za to oglądałam jako dziecko serial "Tajemnice Wiklinowej Zatoki" o kuzynach bobrów - piżmakach :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz. Z miłą chęcią zajrzę również do Was!
Jeśli obserwujesz mój blog-poinformuj mnie o tym, na pewno się odwdzięczę.
Serdecznie pozdrawiam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...