czwartek, 15 czerwca 2017

Dlaczego warto zwrócić uwagę na porowatość włosów? Jak dobrać odpowiedni olej dla naszych włosów? Zalety olejowania włosów olejkami Nanoil

Dlaczego warto zwrócić uwagę na porowatość włosów?
Jak dobrać odpowiedni olej dla naszych włosów?
 Zalety olejowania włosów olejkami Nanoil

 
Porowatość włosów to jedna z najważniejszych cech, charakteryzujących nasze włosy. Porowatość określa stopień odchylenia łusek na powierzchni włosa. Włosy w zależności od ich zniszczenia mogą być :
 •  Niskoporowate - włosy uznawane za ogólnie zdrowe. Z reguły są odporne na stylizację, nie chcą się układać. Mimo tego są odporne na zniszczenia, wytrzymałe, lśniące. Włosy takie nie puszą się, nie elektryzują i bardzo długo wysychają po myciu.
 •  Średnioporowate - te włosy to mieszanka nisko i wysokoporowatych. Ten typ włosa ma bardzo dużo osób. Średnioporowatość przyspieszają takie rzeczy jak suszenie czy farbowanie włosów lub też nieodpowiednia pielęgnacja.
 •  Wysokoporowate - są to włosy najbardziej lub też skrajnie zniszczone. Łatwo je rozpoznać ponieważ nie posiadają gładkiej struktury i w dotyku są chropowate. Rozchylone łuski włosów widać czasami gołym okiem. Te włosy potrzebują najwięcej opieki i pielęgnacji.

Im włosy są bardziej zniszczone, tym ich łuski bardziej odchylają się od rdzenia. Natomiast gdy włosy są zdrowe, łuski przylegają do jego powierzchni. W zależności od porowatości, włosy mogą nam się kręcić, puszyć w określonych warunkach lub po użyciu danych kosmetyków. Mogą być niesforne i płatać figle. 

Warto wykonać sobie test na porowatość włosów. 
Znajdziecie go na stronie : nanoil.pl


Rozpoznanie porowatości włosów jest ważne, bo do niej dobieramy odpowiednią pielęgnację.

Włosy niskoporowate - nie lubią protein. Łatwo jest także je obciążyć. W pielęgnacji takich włosów warto nastawić się na produkty posiadające w swoim składzie humektanty pod postacią dużej ilości ziół i ekstraktów, wyciągów ziołowych, a także emolienty pod postacią olejów nasyconych, takich jak : olej kokosowy, masło shea, mango, kakaowe)

Włosy śednioporowate - Są to włosy dużo łatwiejsze w pielęgnacji. Sprawdzą się na nich odżywki z proteinami ( pszenicy,  jedwabiu, keratyny), a także z nawilżającymi humektantami (aloesem, gliceryną, kwasem hialuronowym , pantenolem). Sprawdzą się tu także emolienty pod postacią olejów wielonienasyconych takich jak : olej lniany, z czarnuszki, z wiesiołka, słonecznikowy).

Włosy wysokoporowate -  Te włosy kochają emolienty i tutaj warto się przede wszystkim nastawić na taką pielęgnację. Włosy wysokoporowate lubią oleje jednonienasycone, takie jak np. olej avokado, macadamia, arganowy, ryżowy czy olej ze słodkich migdałów. Wysokoporowatki muszą być także stale nawilżane humektantami pod postacią gliceryny, aloesu, pantenolu itp.) ponieważ szybko tracą odpowiedni poziom wody w łusce włosa i mają tendencję do wysuszania. Warto takie włosy również zakwaszać płukankami octowymi lub używać masek, które w swoim składzie mają soki z owoców.


Gdy znamy porowatość naszych włosów, możemy łatwo dobrać odpowiedni do niej olej. Najbezpieczniej jest wybierać olejkowe mieszanki - czyli olejki w postaci kombinacji kilku naturalnych olejów. Takie olejki najczęściej sprawdzają się u wszystkich, ponieważ zawsze istnieje większe prawdopodobieństwo, że obecne w składzie oleje będą lubiane przez nasze włosy, niż np. olej kokosowy nałożony solo. 


Opracowane z największą starannością mieszanki olejów zamknięte w jednym olejku pod postacią Nanoil zasługują na szczególną uwagę. Po pierwsze dlatego, że występują w trzech wersjach, również uwzględniających porowatość włosów. Po drugie, że prezentują się naprawdę imponująco : niezwykle ekskluzywnie i elegancko. Piękne opakowanie, gustowna, ciężka, szklana butelka ze złotym aplikatorem - całość robi naprawdę duże wrażenie.

Osobiście polubiłam wszystkie olejki Nanoil, jednakże najbardziej do gustu przypadł mi olejek do włosów wysokoporowatych. Wszystkie pięknie pachną. Wszystkie w swym składzie posiadają także dodatkowe składniki odżywcze i regenerujące, takie jak np. : hydrolizowane proteiny jedwabiu oraz witaminy E i A - kluczowe dla odpowiedniego wzrostu i zdrowia włosa.


Przyjrzyjmy się składom olejków Nanoil bliżej :

Olejek do włosów wysokoporowatych - Regenerująca kuracja idealna dla włosów : ekstremalnie suchych i zniszczonych, sztywnych, kruchych i bardzo łamliwych, wypadających w nadmiernej ilości, pozbawionych blasku, bez intensywnego koloru  :

 Olejek NANOIL do włosów wysokoporowatych :
* Domyka łuski, zapewniając idealne nawilżenie i odżywienie suchych włosów i skóry głowy.
* Dogłębna odbudowa struktury keratynowej włosów zniszczonych i podatnych na rozdwajanie.
* Idealny dla włosów kruchych i łamliwych, którym zapewnia sprężystość i miękkość.
* Pełne blasku, aksamitne, miękkie włosy oraz zdrowa skóra głowy

W jego składzie przeważa olej ze słodkich migdałów, olej arganowy, olej avokado, arginina , keratyna, jedwab, witaminy. 

Olejek do włosów średnioporowatych - Wzmacniająca kuracja idealna dla włosów: z tendencją do rozdwajania się, normalnych, osłabionych i wypadających, pozbawionych blasku i elastyczności,  puszących się pod wpływem wilgoci.


Olejek NANOIL do włosów średnioporowatych :
* Pełne zdrowia, odżywione i odpowiednio nawilżone włosy narażone na utratę wody.
* Mocne cebulki i dogłębnie zregenerowane na całej długości włosy z tendencją do wypadania.
* Idealne odżywienie, wzmocnienie włosów osłabionych i szybszy wzrost.
* Łatwe do rozczesania i ułożenia, zdyscyplinowane i pełne witalności włosy puszące się.

W składzie tego olejku przeważają : olej macadamia, olej arganowy, olej jojoba, olej kokosowy, arginina, jedwab oraz witaminy.

Olejek do włosów niskoporowatych - Upiększająca kuracja idealna dla włosów: sztywnych i problematycznych w stylizacji, pozbawionych objętości, gładkich, ale szybko się przetłuszczających, łatwych do przeciążenia nieodpowiednim produktem.


Olejek NANOIL do włosów niskoporowatych :
* Łatwe modelowanie włosów trudnych w stylizacji, dzięki dyscyplinującym cząsteczkom olejku.
* Pielęgnacja bez obciążania włosów ciężkich, z tendencją do przetłuszczania się lub łupieżu.
* Spotęgowana objętość i lekkość włosów przeciążonych nieodpowiednimi produktami.
* Równowaga kwasowo-zasadowa skóry głowy o zaburzonej harmonii i szybszy wzrost włosów.
Znajdziemy w nim między innymi : eteryczny olejek z sosny, olej kokosowy, olej arganowy, olej rycynowy, masło shea, olej z marakui, witaminy a także argininę.

Co o Nanoil mówi producent? :

Tylko w Nanoil znajdziesz najlepiej zbilansowaną kompozycję naturalnych olejów i dodatkowych składników pielęgnujących, których połączenie w precyzyjnych proporcjach nadaje im zupełnie nowych właściwości. Przekonaj się, że odpowiednio dobrane i skomponowane oleje mogą zadziałać na Twoje włosy tak dobrze, jak nigdy dotąd. 

Działanie naturalnych olejków wspierają:
*  Kerastim – stymuluje produkcję dobrej jakości keratyny, która jest głównym budulcem struktury włosów. Wzmacnia, wpływa na grubość i hamuje ich wypadanie.
*  Baicapil – innowacyjny składnik, który redukuje utratę włosów i potęguje ich gęstość. Działa na mieszki włosowe, stymuluje wzrost mocnych i grubych włosów.
*  Jedwab – składnik o działaniu upiększającym. Wygładza włosy, dodaje im elastyczności i wydobywa wielowymiarowy blask. Zapewnia włosom nasycony kolor.
*  Filtr UV – substancja ochronna, która skutecznie ogranicza szkodliwy wpływ promieniowania ultrafioletowego na włosy. Zapobiega ich matowieniu, kruszeniu i wysuszaniu.
*  Witamina A – powszechnie nazywana retinolem. Poprawia pracę gruczołów łojowych, eliminuje łupież, wzmacnia włosy i ochrania płaszcz wodno-lipidowy skóry.
*  Witamina E – to silny antyutleniacz, który hamuje procesy starzenia. Przyspiesza podziały komórkowe, dzięki czemu włosy zachowują dobrą kondycję.

Olejek do włosów NANOIL to symbioza nauki i bogatej tradycji olejowania. Udowodnij swoim włosom, że są warte ekskluzywnej pielęgnacji mocą naturalnych ekstraktów roślinnych. NANOIL eliminuje pojawiające się problemy z włosami i oznaki pogarszania ich kondycji – łamliwość, suchość, matowienie, wypadanie, a nawet łupież. Przyspiesza wzrost włosów, dodaje blasku, wygładza i zwiększa ich objętość, sprawiając, że nabierają zdrowego wyglądu.


Olejki Nanoil mają pojemność 100 ml, ładnie pachną, a ich aplikator został tak przemyślany, by aplikacja produktu odbywała się w najbardziej możliwie zachowanych warunkach higienicznych. Olejki nie są jakoś szczególnie tłuste. Łatwo je wypłukać z włosów i domyć. Nie pozostawiają tłustego filmu. Bardzo przyjemnie się je używa a efekt na włosach widoczny jest już w zasadzie po pierwszej aplikacji. Włosy są bardziej zdyscyplinowane, sypkie, łatwiej się układają.

Olejki Nanoil można używać na wiele różnych sposobów :
* na suche włosy - w celu ich wygładzenia i dodania im blasku,
* na włosy mokre - w celu dogłębnego odżywienia,
* w połączeniu z maskami i odżywkami - jako wzbogacenie działania innych produktów,
* na końcówki włosów - aby zapobiec ich łamliwości i rozdwajaniu,
* bezpośrednio na skórę głowy - w celu odżywienia cebulek.

Zanim zaczniecie olejować włosy, przeczytajcie jeszcze poniższe posty. Znajdziesz tam wskazówki, jak to prawidłowo robić :
1. To musisz wiedzieć : Podstawa wiedzy o pielęgnacji włosów - Proteiny-Humektanty-Emolienty 
2.  Metody olejowania włosów
3. 6 błędów w olejowaniu włosów. Włosy Basi po systematycznym olejowaniu.Olejowanie włosów ma tą przewagę nad maskami czy odżywkami, że rzeczywiście odżywia włosy i działa długofalowo (nie jak maski i odżywki : do kolejnego umycia włosów). 

Oleje mają w sobie bardzo dużo witamin,  składników mineralnych, które wnikają w łuskę włosa a także odprowadzają swoje właściwości odżywcze również do włosowych cebulek. Mogą nawet przyspieszyć wzrost włosów.

To nie wszystko. Systematyczne olejowanie włosów może trwale poprawić ich strukturę i zmniejszyć porowatość. Odkąd regularnie olejuję włosy nie mam żadnego problemu z puszeniem się moich włosów. Kiedyś puszyły się notorycznie. Na głowie miałam jedną, wielką miotłę bliżej nie określonej, włosowej formy. To właśnie olejowanie wyeliminowało ten problem całkowicie. Jeśli macie problem z puszeniem się włosów - wprowadźcie w swoją pielęgnację olejowanie i patrzcie jak Wasze włosy z dnia na dzień zmieniają się zupełnie. Pierwsze, trwałe efekty olejowania zobaczyć można już po około 1 - 2 miesiącach systematycznego nakładania na włosy olejów.

 Olejujecie włosy? Co o tym myślicie?
Zainteresowały Was olejki Nanoil? Który najchętniej byście wypróbowały?

9 komentarzy:

 1. No właśnie.. kurczę ja to zaniedbuję w kwestii olejowania włosów :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo może troszkę to bardziej czasochłonne - warto jednak chociaż minimalną ilość olejku nakładać na suche włosy - z pewnością będą wdzięczne :)

   Usuń
 2. olejuje wlosy, ale niestety nie tak regularnie, jak bym chciala :c

  OdpowiedzUsuń
 3. wow, ale czadowy zestaw, ja mam włosy wysokoporowate od zawsze. po prostowaniu keratynowym na jakiś czas stają się średnioporowate

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje włosy są zdecydowanie wysoko porowate i potrzebują, najsilniejszej pielęgnacji z olejkiem macadamia. I innymi bardzo mocno regenerującymi. Cieszę się, że poruszyłaś temat porowatości włosów, bo tak samo jak dobieramy kosmetyki do typu skóry, włosów, tak powinnyśmy zwrócić uwagę na porowatość przy wyborze olejów. Tylko wtedy damy kosmetykom szansę zadziałać. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje włosy są zdecydowanie wysoko porowate i potrzebują, najsilniejszej pielęgnacji z olejkiem macadamia. I innymi bardzo mocno regenerującymi. Cieszę się, że poruszyłaś temat porowatości włosów, bo tak samo jak dobieramy kosmetyki do typu skóry, włosów, tak powinnyśmy zwrócić uwagę na porowatość przy wyborze olejów. Tylko wtedy damy kosmetykom szansę zadziałać. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Olejowałam włosy parę razy, ale nie byłam pewna czy dobrze to robię. Dlatego zaprzestałam. Sposób z rozpuszczeniem olejku w wodzie wydaje mi się najlepszy

  OdpowiedzUsuń
 7. Kiedyś próbowałam olejować włosy, niestety zawsze miałam wrażenie, że później tego oleju nie mogę domyć. Być może robiłam coś nie tak, a może to była kwestia wyboru złego oleju. W każdym razie zachęciłaś mnie, żeby znowu spróbować. :D

  OdpowiedzUsuń
 8. JAK uwazasz czy jak sie ma bardzo cienkie wlosy i zniszczone to tez mozna uzywac tych najsilniejszych olejków? nie przetłuszczą włosów?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz. Z miłą chęcią zajrzę również do Was!
Jeśli obserwujesz mój blog-poinformuj mnie o tym, na pewno się odwdzięczę.
Serdecznie pozdrawiam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...