sobota, 14 lipca 2018

Bezpieczny dom i bezpieczny pupil - lokalizator GPS oraz kamera do monitoringu domu LOCON. - KONKURS dla Was! Do wygrania SMARTWATCH GPS o wartości 299 zł !

 Bezpieczny dom i bezpieczny pupil - lokalizator GPS 
oraz kamera do monitoringu domu LOCON. 
+ - KONKURS dla Was! Do wygrania SMARTWATCH GPS o wartości 299 zł !


Pies to największy przyjaciel człowieka. Co do jego wierności nie ma nawet wątpliwości. Pies potrafi kochać całym sercem a strata psa, to często podobne przeżycie, jak strata domownika, żal, tęsknota i pustka, której nie da się wypełnić.


Piszę o psie, bo ja akurat mam bernardynkę, którą kilka dobrych lat temu adoptowałam ze schroniska. Kocham ją nad życie i nie znam bardziej oddanego psa, jak ona. Codziennie spacerujemy po lasach i polach, jest świetnym towarzyszem wędrówki. Czasem jednak puści się w pogoń za jakimś zwierzakiem lub złapie trop i pomimo jej silnego instynktu terytorialnego, potrafię ją zagubić.


Pokonujemy spore dystanse. Kilka dobrych kilometrów dziennie. Mieszkam w spokojnej okolicy i mogę sobie pozwolić puścić psa ze smyczy. W zasadzie zawsze to robię. Smycz to dla mojej Sary ostateczność. Pomimo swoich niedźwiedzich rozmiarów, jest psem łagodnym i nie robi ludziom krzywdy. Nie mam obaw, że kogoś ugryzie. Jest w tej kwestii przewidywalna i można jej ufać. Nie mogę jednak przewidzieć dokąd czasami zawiedzie ją jej wielki nos, nie przewidzę pogody i nie mam pewności czy w swoich wojażach nie zgubi drogi powrotnej do domu. 


Z tych właśnie powodów sięgnęłam po Lokalizator GPS dla zwierząt Locon. Teraz moje zwierzę jest bezpieczne w stu procentach. Dzisiaj chcę Wam napisać parę słów o gadżetach w stylu tego lokalizatora, a na koniec postu mam niesamowitą niespodziankę dla Was : konkurs ze świetną nagrodą!


Locon Lokalizator GPS dla zwierząt BZ.01 nadaje się dla każdego zwierzaka, któremu możemy przypiąć to urządzenie np. do obroży. Ja wyposażyłam w niego moją psinkę, ale tak samo sprawdzić może się np. u kota, który jak wiemy, zawsze chodzi swoimi ścieżkami, a namierzenie go, szczególnie w mieście, może graniczyć często z cudem.


Lokalizator GPS dla zwierząt to malutkie urządzenie, które dodatkowo umieszcza się w wodoodpornym i wytrzymałym etui dla pupila. Urządzenie posiada w zestawie smycz, kabel usb oraz karta SIM Orange z numerem, który będzie podlegał lokalizowaniu.


Lokalizator uruchamia się jednym przyciskiem. Naładowanie urządzenia oraz jego włączenie sygnalizowane jest niebieską diodą LED na włączniku. Lokalizator wygląda bardzo elegancko i gustownie. Założony na smycz, bez gumowego, "zwierzakowego" etui może służyć również jako lokalizator dla ludzi :)


Na początku wydawało mi się to wszystko bardzo, bardzo skomplikowane. Instalacja urządzenia okazała się jednak dziecinnie prosta, a każda kolejna czynność wyświetlała mi się na telefonie. Na początku należy pobrać aplikację : Bezpieczna Rodzina ze sklepu Play i w niej dodać lokalizator GPS.


Cała instalacja trwa kilka minut. Aby złapać sygnał GPS musiałam lokalizator umieścić poza domem (na dworze). Następnie wszystko ładnie i szybko skonfigurowało się. Ku mojemu zdziwieniu lokalizator umożliwia odbieranie połączeń telefonicznych oraz mówi do nas :)


Urządzenie ładujemy zwykłą ładowarką USB. Namierzanie lokalizacji trwa kilka sekund i jest dokładne co do 10 metrów. Wskazuje dokładny adres lub położenie lokalizatora GPS. Jeśli na przykład zwierzak ucieknie nam w lesie lub polu, na telefonie ukarze nam się szczegółowa, precyzyjna mapka, jak do niego trafić. 


Zwierzaka możemy śledzić do tego stopnia, że możemy nawet skontrolować jego aktywność i dowiedzieć się ile kilometrów przeszedł. Ponadto z lokalizatora GPS jednym przyciskiem możemy wysłać sygnał S.O.S.  Opcja bardzo przydatna na przykład dla dzieci! Automatycznie po naciśnięciu przycisku S.O.S. na lokalizatorze, przychodzi sms i e-mail z informacją o tym, że bliski potrzebuje pomocy.


Drugim ciekawym gadżetem jest Locon Kamera Wewnętrzna BD.03 Bezpieczny Dom. Dzięki tej kamerce można monitorować na bieżąco to, co dzieje się w domu. Możemy sprawdzić co wyczynia nasz zwierzak, kiedy nie ma nas w domu - jak się zachowuje, czy nie szczeka bez opamiętania pozostawiony w samotności.


Kamera wewnętrzna przydaje się nie tylko w przypadku zwierząt, ale w każdej życiowej sytuacji. Korzystam z niej dodatkowo, gdy moja mała córeczka śpi w sypialni, a ja np. jestem w tym czasie w kuchni. W każdej chwili mam możliwość sprawdzenia czy wszystko z nią w porządku. Czasami na elektronicznej niani nie słychać, że Maluszek buszuje w łóżeczku :) Kamerka natomiast zawsze szczegółowo wyjaśni mi wszystko :D


Inna przydatna opcja mojej kamery :  odwiedziny gości :) Zawsze można zweryfikować czy teściowa nie zagląda po szafkach :) Oczywiście żartuję :) ... choć nie do końca :) Kamera wewnętrzna przydaje się właściwie przez cały czas. Ja głównie wykorzystuję ją przy małym dziecku i przy psie. To również cenny gadżet pod względem antykradzieżowym. Kamera bardzo szczegółowo rejestruje obraz i w razie włamania, zarejestruje twarz złodzieja.


Kamera wewnętrzna Locon wykonana jest bardzo porządnie. Nie jest zbyt duża więc łatwo można ukryć ją w dekoracjach na półce. W zestawie posiada zasilacz, kabel sieciowy, aplikację mobilną (darmowe konto w usłudze) oraz przydatny uchwyt montażowy, który zamocować można na ścianie. Uchwyt jest w pełni obrotowy, nie blokuje więc obrotowej kamery.  


Instalacja kamery również jest dziecinnie prosta. Zaczynamy od zainstalowania w swoim telefonie aplikacji Bezpieczny Dom. Następnie w aplikacji dodajemy kamerkę. Wszystko napisane jest bardzo dokładnie i szczegółowo, w oparciu o szczegółowe obrazki instruktażowe. Jestem pewna, że każdy sobie z tym poradzi bez najmniejszego problemu.


Cały proces trwa zaledwie kilka minut. Następnie możemy korzystać z urządzenia. Podczas instalacji wybieramy sposób połączenia : kamera może działać po sieci lub bezprzewodowo Wi-Fi. Ja wybrałam opcję drugą, ze względu na to, że kamerkę przemieszczam do różnych pokoi.


Kamera wewnętrzna ukazuje bardzo dokładny, wyraźny, cyfrowy obraz wysokiej jakości. Za pomocą telefonu możemy sterować kierunkami ustawienia wizjera kamery, możemy ją obracać (obracanie pionowe 120 stopni oraz obracanie poziome 355 stopni) kiedy tylko chcemy. Dodatkowo możemy nasłuchiwać dźwięki w kamerowanym pomieszczeniu a nawet mówić przez kamerę :) Mega czad i zabawa :) Coś w stylu "Wielki brat patrzy" :)


Kamera wewnętrzna Locon posiada diody podczerwieni i umożliwia widzenie nocne do 12 metrów. Ma również wbudowany mikrofon i głośnik, o czym już Wam przed chwilą wspomniałam. Zawiera także zabezpieczenie sieci przez WPA i WPA2. Najważniejsze parametry kamery to monitoring on-line oraz detekcja ruchu. Kamera załącza się w momencie kiedy w danym pomieszczeniu wykryje ruch. Dla mnie mega gadżet i bawię się nim bardzo często, a przy okazji wykorzystuję ją również w codziennych, życiowych sytuacjach : monitoring dziecka, monitoring zwierzaka. 


Myślę, że takie nowinki techniczne staną się niedługo standardem w każdym nowoczesnym domu. Dla mnie super sprawa i coś, czego naprawdę do tej pory brakowało w moim mieszkaniu. Pies bezpieczny, dom bezpieczny, dziecko zmonitorowane - czego chcieć więcej :) Wreszcie można spokojnie usiąść i napić się kawy :) 

Teraz czas na niespodziankę dla Was! 
Razem ze sklepem 


zapraszamy na

KONKURS

Zgłaszać możecie się w komentarzu pod tym postem.

 Nagroda to smartwatch (zegarek, telefon i lokalizator w jednym)
o wartości 299 zł !
W wybranym przez Was kolorze !

Co należy zrobić?
Miło nam będzie jeśli polubicie nasze fanpage'e oraz zaobserwujecie blog. Warunkiem koniecznym jest odpowiedź na postawione pytanie konkursowe. 

Wzór zgłoszenia : 

1. Lubię fanpage Bezpieczna Rodzina oraz W.m.b.d. jako (imię i pierwsza litera nazwiska) : .......
2. Obserwuję blog jako : .......
3. Do czego przyda mi się zegarek GPS? ... (odpowiedź)
4. E-mail : ......


Regulamin konkursu :

Konkurs trwa od 14.07.2018 do 28.07.2018 (2 tygodnie). Ostateczny termin zgłaszania się w konkursie mija 28.07.2018 roku, o godzinie 23.59. Wyniki ogłoszę na blogu do dnia 30.07.2018. Organizatorem konkursu jest blog "Włosy muszą być długie". Fundatorem nagrody jest Sklep Bezpieczna Rodzina. Firma pokrywa również koszty wysyłki nagrody do zwycięzcy. Konkurs realizowany jest na podstawie niniejszego regulaminu i zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Nagroda to Locon Zegarek wodoodporny GPS dla dzieci GJD.03. Wygrywa 1 osoba. Uczestnicy zostawiają w komentarzu odpowiedź na postawione pytanie i niezbędne dane oraz spełniają wymienione wyżej warunki. Zamieszczając komentarz, Uczestnik zgadza się z warunkami Regulaminu i wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą o Ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133 poz. 883). Regulamin obowiązuje od momentu rozpoczęcia konkursu do jego zakończenia.

Serdecznie zapraszamy!

19 komentarzy:

 1. . Lubię fanpage Bezpieczna Rodzina oraz W.m.b.d. : .......Joanna Ewelina H
  2. Obserwuję blog jako :Joanna Hb .......
  3. Do czego przyda mi się zegarek GPS? ... Zegarek przyda się dla mojej żywiołowej córki.Często chcę coś zrobić na podwórku,czy to powiesić pranie czy to coś posprzątać a ona w tym czasie biega za psem. Zawsze się boję że mi ucieknie za daleko i muszę za nią biegać więc niektóre czynności robię na raty żeby ją mieć na oku.Taki zegarek ułatwiłby mi życie.
  4. E-mail : joannahebl@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja niestety mam ten sam problem. Islandia uwielbia spacery i możliwość wybiegania się. Zazwyczaj trzyma się blisko ale czasami puści się w pogoń za zwierzyną i dla mnie jest to dość mocno stresujące gdy znika mi z oczu.

  OdpowiedzUsuń
 3. uroczy psiak, też kiedyś mieliśmy bernardyny, na szczęście nasze zwierzaki nie oddalają się od domu

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Lubię fanpage Bezpieczna Rodzina oraz W.m.b.d. jako : Paulina A
  2. Obserwuję blog jako : Laurel
  3. Do czego przyda mi się zegarek GPS? Bardzo przydałby się mi i mojemu dziecku taki lokalizator GPS, ponieważ mieszkamy z daleka od centrum wsi i zawsze martwię się czy moje dziecko wróci bezpiecznie do domu od kolegów czy też ze szkoły. Poza tym zegarek ten dałby koniec wymów komentarze typu: byłem na boisku tam nie ma zegarka, więc dlatego się spóźniłem. Taki lokalizator zadbałby o mój spokój i zapewnił poczucie bezpieczeństwa i pewności, że wszystko jest w porządku.
  4. E-mail : holdapaulina23@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Bezpieczeństwo najbliższych i otoczenia jest najważniejsze.

  OdpowiedzUsuń

 6. 1. Lubię fanpage Bezpieczna Rodzina oraz W.m.b.d. jako (imię i pierwsza litera nazwiska) : Michał M.
  2. Obserwuję blog jako : michalmarczyk
  3. Do czego przyda mi się zegarek GPS? Od wielu lat bardzo lubie chodzić po górach.A wiadomo jak jest w górach, pogoda w każdym momencie może się załamać, możemy skręcić noge, nie mówiąc o wypadku. Na szczęście nie musiałem jeszcze korzystać z żadnych lokalizatorów GPS. Ale przydałbym się taki na wypadek załamania pogody gdzieś na górskim szlaku. Nie raz wracałem o zmroku jak dotąd szczęśliwie. Ułatwiłoby to dotarcie GOPRu do turystów/ nie mówie tu o sobie/ ale ogólnie.Smartfon może paść , nie do końca naładowana bateria a taki zegarek to dodatkowe zabezpieczenie. Nie tylko trzeba dziecka chronić ale nie mówie że nie, KAŻDY który czuje taką potrzebe powinien mieć taki lokalizator.
  4. E-mail : michalmarczyk@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Lubię fanpage Bezpieczna Rodzina oraz W.m.b.d. jako : Katarzyna U
  2. Obserwuję blog jako : Katarzyna Ulaszek
  3. Wychowuje syna sama, a "przezorny zawsze ubezpieczony", dlatego bardzo przydałby się Nam taki zegarek, zwłaszcza,że wkraczamy w nowy etap, jakim jest pójście do przedszkola.
  4. kasiaulaszek20@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Lubi e fp Bezpieczna Rodzina i W.m.b.d jako Izabela C
  2. OBSERWUJE BLOG JAKO Izabela C.
  3. Swietna rzecz .Mam psa uciekiniera, husky. Kochany psiak, czlonek rodziny.Latwo byloby go zlokalizowac.Czulabym wewnetrzny spokoj i pewnosc, ze gdy wroce z pracy moj niebieskooki bedzie czekal na mnie w ogrodzie.
  4. email izabela.cetera@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. 1.Lubię fanpage Bezpieczna Rodzina oraz W.m.b.d. jako :Agnieszka Markowska
  2. Obserwuję blog jako : Agnieszka Markowska
  3. Jestem mamą 3,5 latka, który niestety nie mówi ,więc nie potrafi się komunikować .Boję się bardzo ,że jak się zgubi to nie będę mogła go odnaleźć, a on nawet nie powie jak się nazywa .
  4. agusiakulesza@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Lubię fanpage Bezpieczna Rodzina oraz W.m.b.d. jako Iwona Maria U
  2. Obserwuję blog jako : Iwona Umerska
  3. Do czego przyda mi się zegarek GPS? do kontrolowania mego dziecka - gdzie się znajduje - będę miała skuteczną pewność i pełnię bezpieczeństwa
  4. E-mail : umerskai@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. Lubię fanpage Bezpieczna Rodzina oraz W.m.b.d. jako Aleksandra F.
  2. Obserwuję blog jako : -
  3. Do czego przyda mi się zegarek GPS? Do poczucia, że mój synek jest bezpieczny. W tym roku dzie pierwszy raz do szkoły i choć oczywiście na początku sam nie będzie do niej chodził ani wracał, to czas zleci ino mig i zaraz będzie mógł wracać sam, tym bardziej, że ma 10-15 min. drogi do mnie i męża do pracy. Jednak dla mnie to on nadal jest takim przedszkolaczkiem, maluchem i nie wyobrażam sobie by miał sam iść nawet i 5 minut, nawet drogą osiedlową. Taki zegarek dawałby mi możliwość sprawdzenia czy wyszedł ze szkoły i pozwoliłby w pracy śledzić czy się zbliża bez żadnych problemów po drodze.
  Sama zaś pewnie pożyczyłabym zegarek od synka idąc do lasu na grzyby ;) Bo choć to uwielbiam szalenie to orientacji w lesie nie mam żadnej i nawet gdy chodzą z aplikacją w telefonie to i tak nie do końca czuję się bezpiecznie. Idąc z zegarkiem miałabym świadomość, że jakby co to S.O.S. do męża i zaraz po mnie przyjedzie. Oby tylko zdążyła przed dzikami (taka moja druga leśna fobia ;)
  4. E-mail : a.filipowska@poczta.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. Lubię fanpage Bezpieczna Rodzina oraz W.m.b.d. jako (imię i pierwsza litera nazwiska) : MP
  2. Obserwuję blog jako :MP
  3. Do czego przyda mi się zegarek GPS? na wyprawy rowerowe do lasu - bezpieczeństwo i łączność ze światem, bez kieszeni wypełnionych elektroniką :)
  4. E-mail : w wiadomości prywatnej

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Lubię fanpage Bezpieczna Rodzina oraz W.m.b.d. jako (imię i pierwsza litera nazwiska) : Sylwia K.
  2. Obserwuję blog jako : Mamusiowelove Blog
  3. Do czego przyda mi się zegarek GPS? Oczywiście, że do zwiększenia bezpieczeństwa moich dzieci. Zawsze pilnuję je jak oka w głowie, ale myślę że to nie wystarczy. Moim zdaniem wystarczy chwila, aby Nasze maleństwa stały się w niebezpieczeństwie , a taki zegarek pomaga Nam w szybkiej reakcji, aby pomóc Naszemu dziecku.
  4. E-mail : mamusiowelove@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Lubię fanpage Bezpieczna Rodzina oraz W.m.b.d. jako (imię i pierwsza litera nazwiska) : Karolina J
  2. Obserwuję blog jako : Karolina J
  3. Do czego przyda mi się zegarek GPS? Dzieci to najbardziej wymagający konsumenci i nie zadowolą się byle czym. Wydaje mi się, że ten zegarek spełni oczekiwania, bo przetrwa największe szaleństwa mojej córki, której nie można określić tylko jednym typem, to istny wulkan energii. Wszędzie jej pełno i wszystko ją interesuje. Nie wie, co to nuda. Taki zegarek GPS na pewno przypadłby jej do gustu, a dodatkowo jest w jej ulubionym różowym kolorze. Zegarek GPS zapewni jej bezpieczeństwo oraz mobilność, a dodatkowo będzie to również prezent dla mnie, bo w końcu będę mogła kontrolować, gdzie jest moje dziecko, więc zapewni mi to dużą ulgę, spokój i nie narazi mnie na nerwy, więc na dłużej zachowam urodę i zdrowie. To pewnego rodzaju ubezpieczenie, ale jakże stylowe, nowoczesne i bardzo atrakcyjne! Myślę, że sama bym jej ten zegarek od czasu do czasu podkradała na długie spacery i wycieczki, które czasami udaje mi się wybrać samotnie. Wtedy już na pewno czułabym się pewnie będą w towarzystwie takiego uroczego urządzenia.
  4. E-mail: karolina2701@poczta.fm  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Lubię fanpage Bezpieczna Rodzina oraz W.m.b.d. jako (imię i pierwsza litera nazwiska) : Karolina J
  2. Obserwuję blog jako : Karolina J
  3. Do czego przyda mi się zegarek GPS? Dzieci to najbardziej wymagający konsumenci i nie zadowolą się byle czym. Wydaje mi się, że ten zegarek spełni oczekiwania, bo przetrwa największe szaleństwa mojej córki, której nie można określić tylko jednym typem, to istny wulkan energii. Wszędzie jej pełno i wszystko ją interesuje. Nie wie, co to nuda. Taki zegarek GPS na pewno przypadłby jej do gustu, a dodatkowo jest w jej ulubionym różowym kolorze. Zegarek GPS zapewni jej bezpieczeństwo oraz mobilność, a dodatkowo będzie to również prezent dla mnie, bo w końcu będę mogła kontrolować, gdzie jest moje dziecko, więc zapewni mi to dużą ulgę, spokój i nie narazi mnie na nerwy, więc na dłużej zachowam urodę i zdrowie. To pewnego rodzaju ubezpieczenie, ale jakże stylowe, nowoczesne i bardzo atrakcyjne! Myślę, że sama bym jej ten zegarek od czasu do czasu podkradała na długie spacery i wycieczki, które czasami udaje mi się wybrać samotnie. Wtedy już na pewno czułabym się pewnie będą w towarzystwie takiego uroczego urządzenia.
  4. E-mail: karolina2701@poczta.fm  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Lubię fanpage Bezpieczna Rodzina oraz W.m.b.d. jako (imię i pierwsza litera nazwiska) : Katarzyna Jadwiga W.
  2. Obserwuję blog jako : Katarzyna Wierzba
  3. Do czego przyda mi się zegarek GPS? Pierwsza myśl-założę go mężowi,by przekonać się czy rzeczywiście stoi w korkach jak wraca do domu,czy coś kombinuje ha ha :) A tak na poważnie,mam w domu 15 letniego przechodzącego bunt syna,który zamiast wracać po szkole do domu,włóczy się z kolegami po mieście,nie odbierając telefonu,a ja z córeczką,chodzę od okna do okna zamartwiając się,za kazdym razem obiecując sobie,ze mu nogi poprzetrącam jak wróci ha ha,z niepokoju o niego,bo w naszym mieście bezpiecznie nie jest.Moja dwuletnia córeczka też jest bardzo aktywna,pełna wigoru,uwielbia chować się przede mną i nie reaguje na moje wołania,zupełnie jak nasz owczarek niemiecki.Czasem zastanawiam się czy ona specjalnie tak robi,naśladując psa,ostatnio nawet razem szczekają na obcych za bramą....Pies jej uczy jak mnie olewać heh ...mam z nimi urwanie głowy i komu ten zegarek założyć? Najlepiej każdemu,a ja wreszcie spokojnie wypiję kawę :)
  4. E-mail : kaja350@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Lubię fanpage Bezpieczna Rodzina oraz W.m.b.d. jako (imię i pierwsza litera nazwiska) : Dawid B
  2. Obserwuję blog jako : Kapitan Naleśnik
  3. Do czego przyda mi się zegarek GPS? Jestem wielkim fanem filmów szpiegowskich. Dlatego wmontował bym ten zegarek w pluszowego misia i w taki sposób miałbym SUPER TAJNE URZĄDZENIE NAMIERZAJĄCE
  4. E-mail : comiks44@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Lubię fanpage Bezpieczna Rodzina oraz W.m.b.d. jako (imię i pierwsza litera nazwiska) : Dawid B
  2. Obserwuję blog jako : Kapitan Naleśnik
  3. Do czego przyda mi się zegarek GPS? Jestem wielkim fanem filmów szpiegowskich. Dlatego wmontował bym ten zegarek w pluszowego misia i w taki sposób miałbym SUPER TAJNE URZĄDZENIE NAMIERZAJĄCE
  4. E-mail : comiks44@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 19. Genialne rozwiązanie! Pomyślę o tym, jak będę miała pieska. Chociaż właściwie mój może wybiegać się na podwórku, a przy okazji pilnuje domu :) Z fajnych rozwiązań mogę ci polecić vidos wideodomofon. U mnie to niezbędnik :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz. Z miłą chęcią zajrzę również do Was!
Jeśli obserwujesz mój blog-poinformuj mnie o tym, na pewno się odwdzięczę.
Serdecznie pozdrawiam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...