wtorek, 19 maja 2020

Malowanka po numerach ze sklepu Bimago.pl - jako kreatywny sposób spędzania czasu wolnego

Malowanka po numerach ze sklepu Bimago.pl 
- jako kreatywny sposób spędzania czasu wolnego


Dzisiaj chcę Wam przedstawić świetną rzecz, która z całą pewnością umili spędzaniu wolnego czasu, na przykład podczas ''wirusowej kwarantanny''. Ta rzecz, to malowanka po numerach ze sklepu Bimago.pl


Kreatywna i bardzo rozwijająca zabawa dla każdego członka rodziny lub nawet wspólna misja wykonania pięknego, niepowtarzalnego i samodzielnie przez nas wykonanego obrazu, którym ozdobimy nasze mieszkanie.


Malowanka po numerach to świetna zabawa a przy okazji forma konstruktywnego spędzania czasu wolnego. To fajny pomysł na zajęcie podczas spotkania z przyjaciółmi lub miłe spędzenie czasu na randce. To również idealna forma wspólnego, rodzinnego czasu - rodzice i dziecko lub związek dwojga osób, które zwykle  gdzieś się czasowo mijają, w natłoku codziennych obowiązków. To świetna okazja by spędzić ze sobą trochę więcej momentów, a  przy okazji stworzyć coś trwałego, co może stać się bardzo fajną pamiątką, dobrze się kojarzyć oraz przywoływać wspomnienia przyjemnie spędzonych chwil. 


Na czym to polega? 

W sklepie internetowym Bimago.pl dokonujemy wyboru interesującego nas obrazka / wzoru, który po otrzymaniu przesyłki będziemy musieli samodzielnie namalować :) Wybór jest całkiem spory - w zakładce sklepu "Malowanie po numerach" znajdziemy aż ponad 300 pozycji - w tym zarówno zestawy przeznaczone dla dorosłych, jak i te dedykowane do malowania przez dzieci.


Zestawy składają się z różnej ilości części. Możemy wybrać pojedynczy obraz lub też wzór, który ma trzy, cztery lub pięć części i wspólnie tworzy całość. Ja zdecydowałam się właśnie na taki trzy częściowy tryptyk.

Obrazy podzielone są kategoriami - pod względem stylu, kolorystyki, orientacji a nawet pasujących do tematyki tagów. Po wybraniu wzoru i złożeniu zamówienia, niemal natychmiastowo dociera do nas kurier ze starannie zapakowanym zestawem do samodzielnego malowania.


Co znajdziemy w środku?

Starannie wykonane płótna nabite na sosnowe, solidne krosna, z delikatnym, niemal niewidocznym szkicem nadruku numerów i zarysu obrazka do pomalowania. Dodatkowo oprócz zestawu "surowych" obrazów, otrzymujemy pędzelki o różnych rozmiarach oraz zestaw trwałych farbek akrylowych i instrukcję obsługi. Dokładna instrukcja i oznaczenie farb numerkami gwarantuje, że malowanie po numerkach nie będzie takie trudne. Na umilenie malowania dorzucone są także cukiereczki krówki :)


Krótka instrukcja :

Weź do ręki pędzel, znajdź pole z numerem farby, którą wybrałeś i rozpocznij malowanie. Znajdź i kolejno wypełnij wszystkie pola oznaczone numerem wybranego koloru. Jeżeli po zamalowaniu pola wciąż widoczne będą liczby lub kontury, nałóż grubszą warstwę farby. Aby uniknąć pomyłek i ograniczyć ilość zużytej farby, używaj jednocześnie tylko jednego, wybranego koloru. Po zamalowaniu wszystkich pól zamknij pojemniczek i wybierz następny kolor. Uwaga: farbki tracą ważność po upływie 6 miesięcy od otrzymania zamówienia.


Osobiście wybrałam motyw lasu, ponieważ bliski mi jest kontakt z naturą, a w lesie bywam tak często, jak tylko mogę. Przyznam szczerze, że jeszcze nie skończyłam swojej malowanki, bo niestety nie mam pracy zdalnej i w dobie koronawirusa muszę normalnie chodzić do pracy. Stąd też wolnych chwil mimo wszystko nie mam za wiele, a obraz mój jest dosyć spory gabarytowo, bo składa się aż z trzech części. Jak tylko dokończę go malować, zaprezentuję Wam efekt na blogowym Instagramie. Koniecznie śledźcie na bieżąco postępy :)


Obraz do samodzielnego malowania ćwiczy koordynację, talenty plastyczne oraz cierpliwość. To świetna alternatywa spędzania wolnego czasu dla osób lubiących rysować. To przede wszystkim zajęcie dla osób w każdym wieku.


Jeśli bliska Tobie osoba ma duszę artysty, to malowanka po numerach może być także oryginalnym pomysłem na prezent urodzinowy czy na imieniny lub z powodu innej okazji. Po namalowaniu taki obraz doskonale sprawdzi się jako dekoracja ścienna. Sprawi, że nasze wnętrze będzie wyglądało bardzo oryginalnie i nietuzinkowo.


Z całą pewnością samodzielnie namalowany obraz będzie tego dowodem, bo nikt nie będzie miał takiego samego, tylko naszego, indywidualnie wykonanego dzieła :) Przy okazji cała zabawa zapewni nam bardzo kreatywny relaks. Nie od dziś wiadomo przecież jaką moc ma arteterapia i jak pozytywnie potrafi wpłynąć na nasze emocje, uczucia i doznania.


Spodobała Wam się taka forma ekspresji plastycznej i spędzania wolnego czasu?
Koniecznie dajcie znać.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdy komentarz. Z miłą chęcią zajrzę również do Was!
Jeśli obserwujesz mój blog-poinformuj mnie o tym, na pewno się odwdzięczę.
Serdecznie pozdrawiam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...