niedziela, 13 sierpnia 2017

Sean Covey "7 nawyków szczęśliwego dziecka" - książeczka, którą warto poznać bliżej

 Sean Covey "7 nawyków szczęśliwego dziecka"
 - książeczka, którą warto poznać bliżej

 
Czasami na blogu opisuję ciekawe książki lub takie, które wywarły na mnie jakieś wrażenie. Dziś również chciałabym Wam przedstawić książeczkę, która nieodzownie wiąże się z moją pracą zawodową - jak i pewnie w przyszłości skorzystam z niej wychowując swoje dziecko. Jeśli więc szukacie ciekawych i interesujących metod kształtowania osobowości dziecka - warto sięgnąć po tą pozycję.


Książka mądra i ucząca - takie lubię najbardziej. Stąd też uważam, że fajnie jeśli nie zniknie wśród tłumów innych pozycji na półkach księgarni. 


"7 nawyków szczęśliwego dziecka" Sean Covey to żaden poradnik, który będzie Wam mówił co należy dziecku wpajać, a co nie. Nic z tych rzeczy! To bardzo fajne narzędzie do pracy terapeutycznej, np. na zajęciach socjoterapii z najmłodszymi lub po prostu fajna sprawa, by dziecku tłumaczyć zawiłości świata poprzez prosty i kolorowy przekaz tej książeczki.


"7 nawyków szczęśliwego dziecka" to bogato ilustrowana książka zawierająca 7 ciekawych dla dzieci historyjek, pokazujących skomplikowane sytuacje z życia zwierzątek z bajek. Dzięki tak przedstawionym problemom, dziecko może identyfikować się z bohaterem bajki. Nie uświadamia sobie, że chodzi o jego własne problemy, ale uczy się rozwiązywać je na przykładzie przygód bohaterów. Dzieciom łatwiej jest wytłumaczyć coś na materiale konkretnym, jakim jest na przykład usłyszana historyjka. 


Dodatkowo nawet nie spodziewają się, że są w tym czasie uczeni jak sobie radzić w życiu :) Sami mogą wyciągać własne wnioski. Książka dodatkowo zawiera "Kącik rodziców" - gdzie znajdują się pytania do dyskusji oraz krótkie zadania dla dziecka, tak by utrwalić nawyki płynące z zasłyszanej historyjki. W mojej pracy takie gotowe ułatwienia bardzo się przydają. Tak naprawdę na jednej historyjce mogłabym poprowadzić cały cykl zajęć. 


Co o książce pisze autor? :

"Poznajcie przyjaciół z krainy Siedmiu Dębów, którzy wam w tym pomogą. Witek nauczy organizacji czasu. Kudłatek przekona, że warto określić sobie cel działania. Lilka zwróci uwagę na współpracę z innymi, a Wandzia przypomni, dlaczego warto zadbać o siebie."


7 nawyków szczęśliwego dziecka to zbiór zabawnych i pięknie zilustrowanych opowiadań, które przybliżają rodzicom i dzieciom metodę 7 nawyków skutecznego działania. Bohaterowie każdego opowiadania uczą się jednego z dobrych nawyków. Dzięki temu dzieci poznają 7 prostych kroków, które pomogą im mądrze planować czas na naukę i odpoczynek, być dobrymi przyjaciółmi i lubianymi kolegami, radzić sobie, gdy pojawiają się kłopoty, i nie poddawać się presji grupy.Książeczka ta w sposób łatwy, przyjemny i uczący kształtuje w dzieciach poczucie własnej wartości,  uczy prawidłowego reagowania, empatii, kształci postawę koleżeńską, uczy współpracy w grupie a także asertywności i umiejętności odmawiania. To bardzo trudne aspekty życia, nawet u ludzi dorosłych, stąd też u dziecka ciężko jest je wyrobić samą rozmową. Dzięki tej książeczce dzieci uczą się tych wszystkich, pozytywnych rzeczy w sposób naturalny i zupełnie nieświadomie przyswajają je jako normę postępowania życiowego. Szczerze polecam - bardzo fajna i mądra książeczka dla każdego dziecka.

Słyszałyście już o tej książce?
Korzystacie z takich rzeczy w wychowaniu Waszych dzieci?

6 komentarzy:

 1. podoba mi się, interesująca i piękne ilustracje

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna książeczka , ładne ilustracje. 🙂

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o tej książeczce, ale wydaje się być świetna. W swojej pracy raczej spotykam się ze starszymi "dziećmi", ale rzeczywiście może być przydatna przy wychowywaniu własnego ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oooo ta książeczka to coś dla mnie i mojego trzyletniego urwisa :)
  mama-urwisa.blogspot.co.uk

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz. Z miłą chęcią zajrzę również do Was!
Jeśli obserwujesz mój blog-poinformuj mnie o tym, na pewno się odwdzięczę.
Serdecznie pozdrawiam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...