piątek, 31 lipca 2020

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach internetowych - czyli sukces Twojej strony w Internecie

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach internetowych
 - czyli sukces Twojej strony w Internecie

Pozycjonowanie stron - myślę, że to dość ciekawa sprawa dla każdego autora bloga lub strony www. W dzisiejszym poście postaram się Wam wyjaśnić co to właściwie jest i do czego może się nam przydać. Mając stronę www warto mimo wszystko minimum wiedzy o pozycjonowaniu zaczerpnąć. Choćby po to, by ulepszyć naszą stronę, a z pewnością sprawić, by była ona częściej odwiedzana, bardziej popularna i widoczna w sieci.
Pozycjonowanie to takie działania, można określić, trochę marketingowe, które na celu mają zdobycie i utrzymanie jak najwyższej pozycji dla słów kluczowych w naturalnych wynikach wyszukiwania wyszukiwarki internetowej. Pozycjonowanie stron to inaczej mówiąc zabieg mający na celu układanie naszej strony w wynikach wyszukiwań przeglądarki internetowej. Najlepiej na jak najwyższej pozycji. Im bliżej początku wyszukiwań, tym większa szansa, że internauta szukający danego słowa kluczowego, odwiedzi akurat naszą witrynę.

Zabieg ten obejmuje głównie działania związane z optymalizacją i tworzeniem treści na stronie www, techniczne usprawnianie witryny oraz pozyskiwanie linków przychodzących. To mocno rozbudowany algorytm polegający między innymi na tym, by na naszej stronie znajdowało się sporo słów kluczowych, które mogą zaprowadzić czytelnika właśnie do nas.

Drugim ważnym czynnikiem jest aktywność naszej strony. Im częściej ją aktualizujemy, czyli piszemy nowe posty, tym strona jest bardziej widoczna w wyszukiwarkach. Popularność naszej strony, czy na przykład liczba unikalnych użytkowników (czytelników) również ma wpływ na skuteczne pozycjonowanie. Równie ważne są takie czynniki jak szybkość ładowania strony, oraz unikatowość treści. 

Pozycjonowanie strony poprawić mogą zewnętrzne odnośniki do naszej witryny. Na przykład fanpage na Facebooku odsyłający do nas, czy inne, popularne social media typu Instagram, relacje, grupy, fora internetowe.


Istnieją również dodatkowe metody poprawiające pozycjonowanie stron www. Zajmują się nimi webmasterzy, którzy mają do zaoferowania szereg narzędzi mogących poprawić pozycjonowanie naszej strony. Fachową pomoc znajdziecie między innymi tutaj : https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/    

Osobiście nigdy nie korzystałam z takich opcji i nie mam w tej kwestii żadnego doświadczenia. Myślę jednak, że warto zasięgnąć informacji u źródła, jeżeli zależy nam na jak najlepszym pozycjonowaniu naszej witryny, a nasza strona ma być prowadzona profesjonalnie.

Macie jakieś doświadczenie z pozycjonowaniem stron?

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdy komentarz. Z miłą chęcią zajrzę również do Was!
Jeśli obserwujesz mój blog-poinformuj mnie o tym, na pewno się odwdzięczę.
Serdecznie pozdrawiam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...