Usuwanie blizn laserem -
na czym polega i co musimy o tym wiedzieć?
Blizna to ubytek na skórze sięgający skóry właściwej i głębszych jej warstw. Wytwarza się na skutek różnego rodzaju urazów lub zabiegów operacyjnych. Blizny dzielą się na różne rodzaje, w zależności od ich wielkości, ubytku skóry, głębokości i procesu gojenia się. Często blizna zostaje nam na zawsze i jest niemiłą pamiątką oszpecającą skórę. Najgorsze są takie blizny, które są widoczne : ulokowane np. na twarzy, rękach czy nogach. Potrafią one wpłynąć na naszą samoocenę, sprawić, że będziemy czuć się mniej atrakcyjnie, a blizna odbierać nam będzie pewność siebie i przysparzać kompleksów.
Na szczęście w takich sytuacjach nie pozostajemy bez wyjścia. Z pomocą przychodzi nam usuwanie blizn laserem. Coraz bardziej efektowne i skuteczne.
Laseroterapia to coraz prężniej działająca strefa medycyny estetycznej i kosmetologii. Przy pomocy działania wiązki lasera na dany obszar na skórze, skóra zmobilizowana jest do wytwarzania nowych warstw, wolnych od blizn.
Laseroterapia jest skuteczna zarówno w przypadku zmniejszenia głębokich znamion, jak również niezwykłe efekty przynosi w redukcji małych blizn, przebarwień, blizn potrądzikowych, pooperacyjnych czy takich jak np. zmarszczki oraz zmiany mimiczne skóry twarzy. Laseroterapia skutecznie redukuje zmarszczki i istotnie odmładza skórę.
Cena jednego zabiegu to koszt około 200 zł - w zależności od ilości zmian, które chcemy usunąć oraz od ich rozmiaru. Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona. Zaczerwienienie utrzymuje się do wieczora. Mogą po zabiegu widoczne być drobne strupki. Które po tygodniu maksymalnie dwóch tygodniach ulegną całkowitemu złuszczeniu. Efekt redukcji blizn i zmarszczek widoczny jest praktycznie już po kilku dniach. Lasery frakcyjne nowej generacji umożliwiają odbudowę tkanek i regenerację zniszczonego naskórka.
Nie każdy jednak może się zdecydować na laseroterapię. Przeciwwskazaniami są ciąża, nowotwór, cukrzyca, choroby tarczycy, serca, rozrusznik, epilepsja, nadwrażliwość na światło czy skóra z dużą ilością znamion. To ostatnie dotyczy mnie. Mam ogromną ilość pieprzyków i w moim przypadku odpada nawet depilacja laserowa. Kosmetyczka pół dnia musiałaby mi je zamalowywać ;) a tak serio, to myślę, że nikt by się w moim przypadku nie podjął działania laserem.
Bardzo ważne jest, by skóra przed laseroterapią nie była opalona. Pod żadnym warunkiem nie można korzystać z solarium oraz używać samoopalaczy, minimum 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem. Należy wstrzymać się także przed wszelkimi peelingami, nie zażywać ziół światło-uczulających , np. herbatki z dziurawca, nagietka czy skrzypu. Należy zwrócić uwagę na przyjmowane leki - koniecznie powiadomić o nich przed zabiegiem. Ważną kwestią jest także stan obniżenia odporności lub infekcje bakteryjne i wirusowe - zawsze są one przeciwwskazaniem do wykonania laseroterapii.
Wydaje mi się, że warto wypróbować laseroterapię, gdy nasze blizny spędzają nam sen z powiek i, gdy przeszkadzają tak bardzo, że nie jesteśmy w stanie ich zaakceptować. Zabiegi laserem są w stu procentach bezpieczne, jeżeli stosujemy się do wytycznych i odpowiednio przygotujemy do tego działania. Jak już się zdecydujemy, warto dopytać o wszelkie szczegóły, podejść do sprawy poważnie i nie lekceważyć zaleceń.
Co myślicie o laseroterapii? Miałyście z nią do czynienia?
Jestem tyle razy poszyta na ciele, że przestałam na to zwracać uwagę, ale już blizny na przykład potrądzikowe czy pourazowe na twarzy, to jak najbardziej jestem za. Mam jedną taką bliznę pooperacyjną na szyi pod samą brodą, ale lekarz mi mówił żeby jej nie ruszać. Kto wie, czy to było ostatnie cięcie, tu były już 3, oby się nie powtórzyło ;)
OdpowiedzUsuńJa zastanawiałam się kiedyś nad tym zabiegiem, ale polubiłam blizny, są one jak tatuaże :D
OdpowiedzUsuńrilseee.blogspot.com