niedziela, 5 czerwca 2016

Jessica Knoll - Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie - "Jej doskonałe życie jest doskonałym kłamstwem"

 Jessica Knoll - Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie
- "Jej doskonałe życie jest doskonałym kłamstwem"

Po raz pierwszy w ręce moje wpadła książka Jessiki Knoll ... Nie znam jej wcześniejszych powieści, do których kilkukrotnie przywołuje się czytelnika, biorąc pod lupę "Najszczęśliwszą dziewczynę na świecie". Mimo wszystko z ciekawością wzięłam tą książkę w ręce, ponieważ została oba okrzyknięta odkryciem roku, bestsellerem, a także zapowiedziano jej niedaleką ekranizację... a to już sporo wróży :) Książka swoją okładką a szczególnie żółtym, rzucającym się w oczy bokiem, krzyczy z półek księgarni i empiku "Weź mnie ze sobą" :)


Gatunek "Domestic Noir" to rodzaj powieści z nurtu kryminałów lub thrillerów psychologicznych, w których najczęściej główną bohaterką jest kobieta uwikłana w ukrywaną tragedię z przeszłości. Domestic Noir jest na ten moment najczęściej czytanym gatunkiem książek na świecie.


"Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie" to przewrotny tytuł, zapowiadający historię głównej bohaterki Ani, która zmaga się z przeszłością, próbując kreować na jej zgliszczach zupełnie nową siebie. To walka między przeszłością a teraźniejszością, psychologiczna walka ze sobą samą.
Książka bardzo mocno angażuje czytelnika w losy głównej bohaterki Ani - kobiety sukcesu, która dąży do osiągnięcia idealnego życia, co dla niej oznacza : perfekcyjny wygląd, ubrania najdroższych marek, bogatego męża, idealną pracę. Poprzez dążenie do zaspokajania materialnych potrzeb, Ani próbuje kompensować lata swojego, nieszczęśliwego dzieciństwa. Nie potrafi pogodzić się z traumatycznymi przeżyciami z przeszłości. Nie potrafi ich zaakceptować. Przyjmuje postawę obronną i w ten sposób kreuje się na kogoś, kim nie jest. Obsesyjnie kontroluje swoją wagę, przesadnie dba o wizerunek,  a nie potrafi uporządkować własnych spraw emocjonalnych i raz na zawsze pogodzić się z przeszłością. Jednak w pewnym momencie swojego życia staje w obliczu takiej sytuacji, w której zostaje zmuszona do zrzucenia z siebie idealnej maski i spojrzenia jeszcze raz w bolącą, przerażającą przeszłość. W tym momencie ukazuje się zupełnie inna strona osobowości głównej bohaterki ....


Czy odnajdzie spokój i przewartościuje swoje życie? Koniecznie musicie przeczytać ;) Nie chcę psuć Wam zabawy i odkrywać za nadto fabuły tej powieści, bo jestem pewna, że przeczytacie ją z tak samo wielką, jak ja, przyjemnością. 


Powieść "Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie" ukazuje prawdziwą kruchość i słabość ludzkiej psychiki, jej zagmatwania, stwarzanie pozorów szczęścia, kryjąc przy tym wielki ból w sercu. To powieść o mocno terapeutycznych wątkach, wplecionych w historię młodej dziewczyny.


"Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie" ukazuje również to, co naprawdę w życiu jest ważne. Nie luksusowe marki, pieniądze, bogactwa, kariera, sukces i wyścig szczurów... tylko po prostu bycie szczęśliwym. Niczym nie zmącone, beztroskie, pełne wewnętrznego spokoju i harmonii, zwykłe, proste szczęście...

Książkę w sporej promocji znajdziecie na stronie Wydawnictwa Znak
Warto też zajrzeć na fanpage


Dajcie znać czy czytałyście tą książeczkę? Zainteresowała Was?

7 komentarzy:

 1. Chyba bym się skusiła na przeczytanie jej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. na pewno spodobałaby mi się ta książka, lubię takie, które trzymają w napięciu

  OdpowiedzUsuń
 3. Czuję, że to książka dla mnie, taka z przesłaniem, takie lubię najbardziej:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę przyznać, że zaintrygowana jestem tą książką! :)

  http://diary-of-juuliet.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz. Z miłą chęcią zajrzę również do Was!
Jeśli obserwujesz mój blog-poinformuj mnie o tym, na pewno się odwdzięczę.
Serdecznie pozdrawiam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...