środa, 27 lipca 2016

Co to jest olej Marula? Właściwości i zastosowanie oleju Maula

 Co to jest olej Marula? 
Właściwości i zastosowanie oleju Marula


Olej Marula jest olejem bardzo rzadko spotykanym i słabo dostępnym. Wytwarzany jest z nasion marula - drzewa rosnącego w Afryce o bardzo rzadkim występowaniu.
Mój olej zamknięty jest w szklanej butelce z ciemnego szkła - dzięki temu olej zachowuje swoje odżywcze właściwości. Gdy kupujecie olej, szczególnie zwracajcie na to uwagę, ponieważ białe szkło przepuszcza światło, a olej narażony na ekspozycję świetlną traci swoje właściwości. 


Mój olej Marula pochodzi ze sklepu BioOleo Cosmetics. Olej jest w 100 procentach naturalny. Olej marula należy do olejów o lekkiej konsystencji. Jest bezzapachowy i przezroczysty. Ze względu na jego lekkość, szczególnie polecany jest do pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej. Niestety cena jego nie jest mała z racji iż ciężko jest go pozyskać. Na szczęście olej nadrabia swoją dużą wydajnością.

Cena : 63 zł
Pojemność : 50 ml
Dostępność :
biooleo.pl


Co obiecuje producent? :
Drzewo Marula (nieuprawiane na szeroką skalę, występujące naturalnie), zwane Drzewem Słoni, z którego otrzymywany jest olej marula, rośnie w rejonach tropikalnej Afryki, dostarcza pożywienia oraz jest obiektem kultu. Drzewa męskie i żeńskie rosną razem obok siebie, żeby móc owocować. Uznawane są one przez to w kulturze afrykańskiej za symbol płodności. Olej Marula od stuleci służy afrykańskim kobietom do nacierania skóry własnej i swych dzieci (dawniej także w charakterze środka myjącego). Wysokie stężenie jednonienasyconych kwasów tłuszczowych oraz wysoka zawartość witaminy C która jest od 4 do 8 razy wyższa niż w średnim owocu pomarańczy powoduje, że olej marula jest wyjątkowy. Dzięki bogatemu składowi z łatwością się wchłania, zmiękcza i intensywnie nawilża oraz chroni skórę i włosy. Cechuje się również właściwościami leczniczymi – działa antybakteryjnie i usuwa wolne rodniki.
Składniki aktywne : Nienasycone kwasy tłuszczowe- NNKT z najbogatszą zawartością omega - 9, Witaminę C i Witaminę E

 
Działanie:
  •     Nawilża, natłuszcza i zmiękcza skórę
  •     Ma silne działanie antyoksydacyjne, zwalczając wolne rodniki
  •     Posiada właściwości antybakteryjne,
  •     Odżywia i regeneruje skórę, pomaga zmniejszać rozstępy
  •     Łagodzi stany zapalne
  •     Wzmacnia skórę
  •     Dba o odpowiedni poziom kolagenu w skórze
  •     Delikatnie pielęgnuje skórę dzieci (polecany powyżej 3 roku życia)
Zastosowanie:
Twarz:
Wieczorem stosuj jako środek zmiękczający i odżywczy dla skóry przed snem. Po dokładnym umyciu cery, nałóż cienką warstwę na twarz i szyję (należy unikać bezpośredniego kontaktu z oczami).

Włosy: Po umyciu należy wetrzeć kilka kropel we włosy i skórę głowy (nie spłukiwać). Codzienne stosowanie pomaga nawet najbardziej suchym włosom odzyskać naturalny blask.

Całe ciało: Olej stosuj jako środek zmiękczający skórę po kąpieli lub jako luksusowy olej do kąpieli (kilka kropel). 


Jak ja stosuję olej marula i jak się u mnie sprawdza? :

1. PIELĘGNACJA WŁOSÓW :
Olej jest lekki i łatwo nakłada się na włosy. Moim ulubionym sposobem jest olejowanie włosów na noc, ponieważ olej marula wnika we włosy i nie pozostawia tłustej warstwy. Nie brudzi również poduszki. Bardzo łatwo rano domyć go z włosów. Moje bardzo go polubiły. Działa u mnie podobnie do oleju arganowego, bardzo mocno nawilża włosy, wygładza, pogrubia je. Włosy są bardziej odporne na uszkodzenia zewnętrzne.

2. PIELĘGNACJA CERY :
Olej ma lekką konsystencję i dzięki temu nie zapycha mi porów. Często mieszam go z kwasem hialuronowym i takie serum nakładam na noc. Często nakładam go też solo. Z reguły oleje stosuję na noc. Dokładnie domywają twarz z silikonów zawartych w kremach i podkładach (tylko oleje są w stanie domyć silikony z naszej cery - płyny do demakijażu i micelarne tego nie robią). Systematyczna olejowa pielęgnacja marulą wpłynęła znacznie na poprawę jędrności mojej skóry twarzy, szczególnie w okolicach oczu. Tutaj skóra wygląda dużo lepiej, jest wygładzona, miękka, miła w dotyku i nawilżona. Pojedyncze zmarszczki wydają się być płytsze. 

Nie mam obecnie także tak dużych problemów z niedoskonałościami, które pojawiały się często w strefie T. Jestem posiadaczką cery mieszanej i często zmagam się z czymś niekontrolowanym. Nie wiem na ile poprawa mojej cery jest efektem stosowania maruli, ponieważ znalazłam jeszcze dwa inne środki, które pomogły na owe dolegliwości. Opowiem Wam o nich niedługo. W każdym razie olej marula ma właściwości antybakteryjne i polecany jest osobom z trądzikiem oraz cerą tłustą lub mieszaną. Z pewnością olej marula przyspiesza gojenie się podrażnień, poprawia również elastyczność skóry.


Podsumowując : Olej marula to olej warty wypróbowania, szczególnie przez osoby, które mają problem z mało elastyczną, napiętą, ściągniętą i niedostatecznie jędrną skórą, szczególnie w okolicach cery a najbardziej w okolicach oczu. Warto go sprawdzić również wtedy, gdy większość olejów Was zapycha. Marula jest znacznie delikatniejszym pod tym względem. Ma lekką, nietłustą konsystencję, więc można stosować go przy cerach problematycznych. Jeśli natomiast na włosach sprawdza Wam się dobrze olej arganowy lub migdałowy, jest duże prawdopodobieństwo, że marulą także będziecie zauroczone.

Znacie olej marula? Zainteresował Was?

10 komentarzy:

  1. Brzmi ciekawie. Cena faktycznie wysoka ale biorąc pod uwagę działanie i wydajność - warto.:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytając o działaniu produktu aż czuję, że to ideał dla mojej buzi i włosów. Dla mnie jednak cena jest zbyt wysoka - ciężkie życie studenta!

    OdpowiedzUsuń
  3. też go mam ale w mini wersji. zacznę go używać jesienią :)

    OdpowiedzUsuń
  4. nie używałam jeszcze oleju tego ale na razie mam zapas:)

    OdpowiedzUsuń
  5. Jeszcze nie miałam z nim do czynienia :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Uwielbiam olejki- muszę go kiedyś wypróbować :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Coś dla mnie, jak wykończę mój obecny olejek do twarzy zaopatrzę się w ten :)

    OdpowiedzUsuń
  8. U mnie niestety nic nie zdziałał ;/

    OdpowiedzUsuń
  9. Z przyjemnością przetestowałabym go na włosach :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz. Z miłą chęcią zajrzę również do Was!
Jeśli obserwujesz mój blog-poinformuj mnie o tym, na pewno się odwdzięczę.
Serdecznie pozdrawiam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...